BetterYou Multivit Junior Oral Spray

1 470 Lekë
Multivitamine e kompletuar, ne forme spraji per femijet nga 1 vjec e siper.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Multivitaminë e kompletuar, në formë spraji për fëmijët nga 1 vjec e sipër. Përmban 14 vitamina esenciale dhe minerale të përgatitura me profesionalizëm që  rritin imunitetin dhe mirëqenien e fëmijëve tuaj. Formula e fuqishme përbëhet nga spektri i plotë i vitaminave B, përfshirë acidin folik, të kombinuara me vitaminat A, C, D, K, selen dhe jod.

  • Ndihmë perfekte dhe e balancuar për ushqyerjen e trupave që janë në rritje
  • D3 ndihmon në mbrojtjen e sistemit imunitar
  • Acidi folik redukton lodhjen dhe plogështinë.
  • Shije natyrale dhe e këndshme e mjedrës
  • Përmban 48 doza ditore – vlerësim maksimal
  • Përthithje  më e lartë se tabletat dhe kapsulat
  • Formulim për ruajtjen e dhëmbëve

Përthithje më e lartë se tabletat - E garantuar.

Spraji oral është formuluar specifikisht për t’u përthithur direkt nga sistemi i qarkullimit të gjakut, duke shmangur kalimin në organet e aparatit tretës. Pikëzat e sprucuara përthithen lehtësisht nga mukoza e gojës dhe përbërësit ushqyes absorbohen më shpejt se tabletat dhe kapsulat.

Përdorimi: Aplikoni katër sprucime në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku.
Të tundet mirë para përdorimit. Si fillim shtypeni 3 herë pompën, më pas aplikojeni me kujdes në brendësi të faqes. Rivendos kapakun pas përdorimit. Të përdoret 6 muaj pas hapjes. Mund të merret në cdo moment të ditës, duke e përshtatur me rutinën e fëmijës tuaj edhe pa ushqim.

Paketimi: 25 ml                                

Cdo dozë ditore përmban:

EC NRV*

Cdo dozë ditore përmban:

EC VNR*

Vit B12

3μg

120%

Vit B7

25μg

50%

Vit D3

10μg

200%

Iodine

75μg

50%

A.folik

200μg

100%

Vit B5

3mg

50%

Selenium

37.5μg

68%

Vit B6

0.6mg

42.5%

Vit B1

0.55mg

50%

Vit B3

4mg

25%

Vit B2

0.7 mg

50%

Vit C

10mg

12.5%

Vit K1

3.75μg

50%

Vit A

90μg

11.25%

I përshtatshëm për:

  • Fëmijët nga 1 vjec e sipër
  • Vegjetarianët
  • Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

 I garantuar, pa: Gluten dhe grurë, ngjyrues dhe aromë artificiale, produkte qumështi, sojë

Informacion këshillues: Suplementet nuk duhet të zëvendësojnë dietën e shëndetshme dhe aktivitetin fizik. Të mbahet larg nga fëmijët.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI CANAJ FARMA _TRKRISTAL-TIRANE42442020
FARMACI NECKA_SRLagja Nr.3 Sarande0686764177 , 0693052980
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
FARMACI AGIMI 1 Tirane Tirane Astiri0696563486, 0673225364
FARMACI ANI TIRANEPrane Astirit TIRANE693575083
FARMACI ENDI TIRANEPrane Dispancerise-TIRANE042256067
FARMACI TOP PHARMA Tirane Tirane RR"5 MAJI', QENDRA CONCORD 0672420281 , 0696366714
Farmaci APOLLONIAElbasan lagjja 11Nentori rr . Zyma ndertesa 11/68 0695474042
Farmaci PHARMA BRIELTirane Rruga Irfan Tomini pll 8/3 shk10695235350
Farmaci Pharma Egnatia AlketiKavaje Bulevardi Josif Budo0698771101
FARMACI HYSENAJ PASKUQANPASKUQAN TIRANE0695766086
FARMACI ALMA QIRKOTirane042240693
FARMACI KANANITirane0672599599
FARMACI NERSI (QTU)_TRQTU-TIRANE0672583037
Farmaci Fiori ORANGE farmaci Tirane Tirane Rr.Irfan Tomini Perb. Shkolles Mesonjtorja0698786196
FARMACI DITE NATE 2 Tirane Tirane Rruga Sulejman Delvina_St.Dinamo692948817/ 0694435298
Farmaci Gentiana Marku_TRTirane,Rr'Barrikadave"Turdiu Centre Kt1 0672000911, 0682090056
FARMACI BLEDI TIRANETirane0695448393
Farmaci Nr. 1_Edmir Quka Tirane Tirane Rr. Petro Nini Luarasi0695265035
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
FARMACI ALD & JONVORE047600060
FARMACI OLA FARMA_KJPerballe spitalit Kavaje0682099920
FARMACI DURRESI TIRANERruga Fortuzi TIRANE0692666891
FARMACI KELVIN _TRTIRANNE , RR'DIBRES'042376737
FARMACI ERIONI-1 BABRRUBABRRU TIRANE0672080714
Farmaci Nr. 3 (Idajet Cane)-SRPrane Spitalit-Sarande0697574019 , 0692652070
FARMACI JORA_TRRr.Shkelqim Fusha_Q.Kristal_TIRANE699693169
FARMACI LAURA FARMA (MEDRESEJA) Tirane Tirane MEDRESEJA 0672024631
Farmaci Farmavitta 19Durres Rruga Fetah Bllaca, Lagj Nr3
FARMACI KONI Tirane Tirane SELITE0699929017
Farmaci ITALMED-PaskuqanPaskuqan-Tirane0696512031
FARMACI ITALB PHARMATirane0686015696
FARMACI ELONA SPAHIU_PEQINPEQIN686260777 / 0695156215
Farmaci Brisilda IsmailiSarande Lagja 3 Rr. Onhezmi. Perball Spitalit Petr0694285567
FARMACI KAMEL FARMA Tirane Tirane Pol.Qendrore
FARMACI FARMA NET ALBTirane2248899/0697022133
FARMACI ODAD PHARMA_TRTirane,Kashar,Unaza e Re0692703306
FARMACI DUKA TIRANERr. Irfan Tomini_TIRANE042273223
FARMACI KLARA_TRTirane,BLV ZOGI I 0692611624
FARMACI ILDA SAUKStacioni i fundit Sauk i ri TIRANE0697292854 / 0693317040
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.