Vertebene disc capsules

3 780 Lekë
Suplement ushqyes per disqet tuaja spinale me ekstrakt Bambuje, kolagjen, a. hialuronik, glukozamine dhe vitamine C.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Disqet intervertebrale kanë një rol shumë thelbësor, ato formojnë lidhjen midis vertebrave duke siguruar lëvizshmerinë e sistemit tonë skeletik dhe shërbejnë si amortizatorë të tronditjeve. Me marrjen sistematike 2 herë në ditë të kapsulës Vertebene, disqet tuaja vertebrale do të marrin sasinë e duhur të përbërësve natyral që i nevojiten: Kolagjenin e tipit 2, Acidin Hialuronik, Glukosaminë, L-Lizinë dhe ekstraktin e Silicës nga Bambuja. Me këto 5 elemente disqet tuaja vertebrale janë mirë furnizuara dhe maksimalisht mirëmbajtura.

Përdorimi: 2 kapsula në ditë mes ushqimit.

Paketimi: 60 kapsula

       

 Përmbajtja

Sasia për dozim

Sasia % vlerës ditore

Kolagjen i hidrolizuar

600 mg

*

Kolagjen I Tipit II

360 mg

*

Mukopolisaharide

180 mg

*

Acidi hialuronik

60 mg

*

Glukozaminë (NAG)

200 mg

*

Ekstrakt i bambusë:

140 mg

*

L-lizinë HCl

56 mg

*

Vitaminë C

60 mg

75%

Përbërës tjerë: Hidroksipropilmetilcelulozë (kapsula); agjentë stabilizues, Stearat Magnezi (origjinë bimore)  

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI FLORITirane
FARMACI ANA 12_TRTirane0697735068
FARMACI VERDETirane042254651
FARMACI EURO SP.USHTARAK Tirane Tirane SPITALI USHTARAK LAPRAKE0699100137
FARMACI DITE E NATE_TR!!!Ushtari i Panjohur-TIRANE044313131
Farmaci MEDIGREEN_(Bio plus) Tirane Tirane Rr Vllazen Huta God Nr 60692044817
Farmaci Dite e Nate 5 !!!!!!Tirane Rr Qemal Stafa pll 575/2 shk1 kt 10692948817
FARMACI EKONOMITirane0696050620
FARMACI PEKA TIRANEKAMEZ, PRANE POLIKLINIKES TIRANE695719565
FARMACI DAJARr. "Andon Zako Cajupi', Tirane04 2222 859 / 0675013331
FARMACI BIOSA Tirane Tirane Prane Burgut0696167150
FARMACI AGIMI 2 - TIRANETIRANE0675668755, 2422955
FARMACI FARIA TIRANEKAMEZ TIRANE0694400705
FARMACI DEGATirane0682079567
FARMACI EVITATirane042257187
FARMACI ELISA 3 ELELBASAN,SHUSHICE054248660
FARMACI NERSI (QTU)_TRQTU-TIRANE0672583037
FARMACI HERBA FARMA_TIRANETIRANE, PLL"DELIJORGJI' ,PERBALL"GLOBE CENTRE"0682080345 , 0695424436
FARMACI GOLD TRTirane0693175717
Farmaci Nabis_TRIsh Garda e Republikes_TIRANE693587909
FARMACI MILANO ELBASANElbasan0692110984
FARMACI TANATirane042238286
FARMACI INEATirane
FARMACI ILJAZI TIRANEUnaza E RE TIRANE0696718280
Farmaci Eiden Farma TIRANEDon Bosko TIRANE685477876
FARMACI LOGOS TRTIRANE0695444438 / 0698403690
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI GREKE_ELPerballe spitaleve _Elbasan0695295190
FARMACI ALBIOMED Tirane Tirane RRUGA HOXHA TASIM042232960
FARMACI SHALLARI TIRANEKashar,Yzberisht TIRANE692256740
FARMACI FARMAVITTA 3_TRTIRANE , RR 'SIRI KODRA'
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
FARMACI BLERTA_TRKodra e Diellit_TIRANE0684000556
Farmaci Alpha FarmaciDurres Lagjja 12 Rr.e Deshmoreve0696149320
FARMACI NEO TIRANELIBRI UNIVERSITAR TIRANE0692055312
FARMACI ILIR B-07Tirane042232173 / 0672018278
FARMACI PANACEA TIRANERruga HOXHA TAHSIM TIRANE044500202
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
FARMACI NIKEDA VOREVORE672178065
Farmaci Ema s Pharmacy Emanuela MavriqiTirane Rr Bardhok Biba pll 71/1 shk 1 ap 20694788352
FARMACI ITAL FARMARruga Albanopoli,Godina nr 4/236 Tirane0672033008
FARMACI YLLITirane0684043778
FARMACI MIRCE TRRr "AliDemi", ndertesa nr.79, Tirane0695415010
FARMACI HERRI YZBERISHTYZBERISHT - TIRANE0698786856
Farmaci Orange Farmaci 024Tirane Perballe Qendres Kristal
FARMACI AMOS TRRruga Dritan Hoxha TIRANE044521448 / 0675160534
eFarma.AL SHPKTirane ,Rruga Luigj Gurakuqi pll 6 shk 1 ap 2 kt 06999515673 / 0692876876
DEA ONE SHPKTirane Rruga Myslym Shyri pll nr 56/20696415464 / 0672166172
FARMACI FARMATECHTirane0692075901
FARMACI EUROFARMA Tirane Tirane D. Bosko0697801275
FARMACI ENDI TIRANEPrane Dispancerise-TIRANE042256067
FARMACI IJONI Tirane Tirane Njesia Bashkiake Nr.9 Rr.Jorda Misja0694441325
Farmaci ORANGE 002 FARMACI SHPKTirane,Rruga Qemal Stafa , pll nr10/780697723161, 0692209778
FARMACI MIRATirane0692183492
Farmaci Gentiana Marku_TRTirane,Rr'Barrikadave"Turdiu Centre Kt1 0672000911, 0682090056
FARMACI RUBINITirane0692056124
FARMACI DR. PHARMACY(ANDRI CABELI)Prane Kopshtit Zoologjik,RR"Shyqyri Brari"Tirane048847153 / 0695792505
FARMACI ORANGE 020rruges "Myslym Shyri", Tirane, Orange 0200692209778
FARMACI NECKA_SRLagja Nr.3 Sarande0686764177 , 0693052980
FARMACI ITALFARMA ELElbasan0693370243
FARMACI KASA_ELLagja Syrja Dygjeni_Elbasan0699554622 / 0696471086
FARMACI HASA GOLEMGOLEM Durres0696433075
FARMACI KAMEL FARMA Tirane Tirane Pol.Qendrore
FARMACI VIOLA 2Tirane0689036318
FARMACI WEST Sh.p.k(GARDA) TIRANEGarda E Republikes TIRANE692023111
FARMACI Jurgen Babamusta_DRDurres052237386 / 0692126053
FARMACI VITALPHARMA Tirane Tirane KOMUNA E PARISIT694617273
Farmaci DITE NATE 4_TRTirane Rr Dibres0699910010
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.