BetterYou DLuxJunior

900 Lekë
Vitamine D3 ne forme spraji oral per femije nga 3 vjec e siper.
Availability: In stock
SKU: 10632

Departamenti i shëndetit UK rekomandon që cdokush duhet të marrë një suplement vitamine D përgjatë vjeshtës dhe dimrit. Spraj Oral është mënyra më e shpejtë dhe efektive për të rritur nivelin e vitaminës D3 të fëmijëve nga 3 vjec e sipër.

  • Cdo spraj ka 400IU (10μg) vitaminë D3
  • Suport për kockat, dhëmbët dhe sistemin imunitar
  • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve
  • Shije mente 100% natyrale.

Përdorimi: Aplikoni 1 sprucim në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku. 

Mund të merret në cdo moment të ditës edhe pa ushqim, duke e përshtatur me rutinën tuaj. Për një dozë më të lartë mund ta spruconi më shumë, doza që rekomandohet është 1000IU (25mcg) për cdo 25kg peshë trupore. Të përdoret 6 muaj pas hapjes.

Paketimi 15 ml (100 doza ditore)

Cdo doze ditore përmban:

EC NRV*

Vitamin D3 (cholecalciferol)

400IU / 10μg

200%

I përshtatshëm për: 3 vjec e sipër

Vegjetarian

Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

I garantuar, pa: Gluten dhe grurë, Ngjyrues dhe aromë artificiale, Produkte qumështi, Sheqer, OMG.

Informacion këshillues:

Suplementet nuk duhet të zëvendësojnë dietën e shëndetshme dhe aktivitetin fizik. Të mbahet larg nga fëmijët.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
FARMACI BERLIN-PHARMA NR.1-ELBElbasan,Lagja Kongresi Elbasanit pallati 30/30694274586
FARMACI BETA _K. ParisitKom Parisit-TIRANE 0694890175
Get the Latest News from us. Give us your email and stay in touch.