PABA 500mg Capsules

1 520 Lekë
Acid Para-Aminobenzoik 500 mg.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 10781

Acidi Para-Aminobenzoik është një përbërës kimik i cili gjendet në ushqime të tilla si drithëra, vezë, qumësht dhe mish. Ky acid është pararëndës i acidit folik i cili përdoret nga flora bakteriale për prodhimin e acidit folik. PABA gjithashtu lufton stresin oksidativ.

Përdorimi: 1 kapsulë në ditë të shoqëruar me ushqim.

Paketimi: 100 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Acidi Para-Aminobenzoik

500 mg

*

Përbërës tjerë: Kapsulë xhelatinoze, acid stearik (origjinë bimore), silic, stearat magnezi (origjinë bimore)

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI EMBI FARMA ELBELBASAN692540210
Farmaci Alba-(Italiane)_ELElbasan692312772
FARMACI KOLISTirane04 2231552 ,0684005030
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.