L-Tyrosine 500 mg Capsules

1 330 Lekë
Aminoacid i cili ndihmon ne mirefunksionimin e gjendrave, vecanerisht ne mirefunksionimin e gjendres tiroide.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Për një funksion të shëndetshëm të gjëndrave
  • Ndihmon në përformancën mendore

L-Tirozina është një aminoacid i domosdoshëm për prodhimin e neurotransmetuesve si dopamina, adrenalina, noradrenalina dhe gjithashtu për pigmentin e lëkurës, melaninën. Noradrenalina dhe adrenalina janë përgjegjëse për përgjigjen ndaj stresit akut në trup dhe sëbashku me dopaminën ndihmojnë në përmirësimin e humorit dhe performancës mendore. Përveç këtyre, L-Tirozina është thelbësore për funksionimin normal të gjëndrës tiroide.

Përdorimi: 1 kapsulë 1-3 herë në ditë, mundësisht në mes të ushqimit.

Paketimi: 60 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

L-Tirozinë

500 mg

*

Përbërës tjerë: Xhelatinë, stearat magnezi dhe acid stearik (me origjinë bimore).

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI FARMA NET ALBTirane2248899/0697022133
FARMACI EUROFARMA Tirane Tirane D. Bosko0697801275
Farmaci Dani_TRRr A Z Cajupi Pall 20_Tirane694581099
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI NILA DURRESDURRES692939476
FARMACI KAMEL FARMA Tirane Tirane Pol.Qendrore
FARMACI ANI TIRANEPrane Astirit TIRANE693575083
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI RUBINITirane0692056124
Farmaci Xhepa Tirane,Bathore,Rr Merkuri ,lagjja 70697544432 , 0682756063
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.