Macadamia Nuts, Dry Roasted & Salted

3 380 Lekë
Arrat macadamia jane nje burim i shkelqyer me fibra dhe yndyrna te pangopura (te shendetshme).
Disponibiliteti: Nuk ka gjendje te disponueshme
SKU: 10925

Nga FDA: "Konsumi i 40 g arra macadamia në ditë, si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të balancuar me yndyrna dhe kolesterol mund të reduktojë riskun e sëmundjeve koronare"

Përmbajtja

Sasia Për Dozim:

Sasia % Së Vlerës Ditore

Përmbajtja

Sasia Për Dozim:

Sasia % Së Vlerës Ditore

Kalori 

260

 

Natrium

140mg

6%

Kalori nga yndyrna

240

 

Fibra dietike

3g

12%

Totali yndyrnave

27g

42%

Sheqerna

2g

 

Yndyrna të ngopura

4g

20%

Proteina

3g

6%

Trans yndyrna

0g

 

Vitaminë A

0%

 

Yndyrna me shumë lidhje të pangopura

0g

 

Vitaminë C

0%

 

Yndyrna me një lidhje të pangopur

23g

 

Kalcium

2%

 

Kolesterol

0mg

0%

Hekur

6%

 

Totali Karbohidrateve

5g

2%

     
 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI ANROFARM PGPogradec0692531404
FARMACI KLODI BRBerat0694049620
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
Farmaci Oligerta Kastrioti-SRQender-Sarande692293656
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.