Berberine, Glucose Support Softgels

4 250 Lekë
Berberine e kombinuar me vaj MCT per perthithje optimale. Miremban nivelin e glukozes dhe te yndyrnave.

- Mirëmban nivelin e glukozës dhe të yndyrnave

- E kombinuar me vaj MCT për përthithje optimale

Berberina është një përbërës natyral i cili gjendet tek bimë si Hydrastis canadensis, Mahonia aquifolium dhe Berberis. Studimet kanë treguar që Berberina ndihmon në mirëmbajtjen e nivelit të glukozës dhe të yndyrnave. Berberina njihet si përbërës e cila ka përthithje të ulët nga trupi, prandaj NOW® ka shtuar në formulë C10 (acide yndyrore me varg të mesëm) për të optimizuar përthithjen nga trupi dhe për të shmangur shqetësimet e traktit gastrointestinal gjatë suplementimit.

Përdorimi: 1 kapsulë, 3 herë në ditë të shoqëruar me ushqim.

Paketimi: 90 kapsula xhelatinoze

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Kalori 5

   

Totali yndyrnave

0.5 g

<1%*

yndyrna të saturuara

0.5 g

3%*

HCl Berberine (nga lëvoret e Berberis aristata)

400 mg

*

Vaj MCT (acide yndyrore me varg të mesëm)

700 mg

*

Acid kaprik (C10) (nga vaj MCT)

238 mg

*

 

Përbërës të tjerë: Kapsulë xhelatinoze, dyll blete, lecitin luledielli.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.