Magnesium Gel

1 770 Lekë
BetterYou Magnesium Gel eshte nje perberje nga Kloruri i magnezit 100% i paster i cili relakson muskujt dhe promovon shendetin e lekures.
Availability: In stock
SKU: 10640

BetterYou ™ Magnesium Gel është një përbërje nga Kloruri i magnezit 100% i pastër i cili relakson muskujt dhe promovon shëndetin e lëkurës. Magnezi lehtëson kontrakturat dhe tensionin e muskujve, nxit përthithjen e kalciumit, promovon mirëqenien e lëkurës dhe mirëqenien e përgjithshme të trupit, gjithashtu nxit një gjumë të shëndetshëm dhe të qetë.

  • Pure Zechstein Inside® Klorur Magnezi (30% Klorur Magnezi)
  • 1 lugë caji xhel siguron 500mg formë elementare magnezi
  • Ndihmon në mirëqënien e lëkurës dhe relakson muskujt
  • Një zgjidhje për të gjitha moshat

Përdorimi: Aplikoni një sasi të vogël nga xheli në zonën e interesuar dhe masazhojeni mirë derisa të përthithet. Përqëndrohuni tek artikulacionet, muskujt dhe zonat problematike. Mund ta aplikoni sa herë të jetë e nevojshme.

Ideal për përdorim pas ushtrimeve. Për rezultate më të mira aplikojeni në lëkurë të pastër pas dushit. Evitoni lëkurën e dëmtuar dhe zonat delikate.

Si funksionon magneziumi transdermal?
BetterYou™ Magnesium Gel përthithet nga poret e epidermës, në këtë mënyrë kalon direkt në enët e gjakut dhe muskujt poshtë tyre duke eleminuar kalimin në organet e aparatit tretës në të cilin shumë përbërës ushqimor nuk përthithen. Garanton një përthithje optimale, shumë më efektive se kapsulat dhe tabletat.

Paketimi: 150 ml                                       

I përshtatshëm për:

  • Cdo moshë
  • Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit
  • Vegan dhe Vegjetarian

I garantuar, pa: Ngjyrues dhe aromë artificiale.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI MISHELDURRES052420402 / 0694000060
FARMACI Shpresa Nallbani (KRISTAL)-DurresLagje Nr. 9 - Muzeumi Durres052220408 / 0694766866
FARMACI REGI DURRESDurres0552223927 / 0683339910
FARMACI SUELA DURRESDurres0692255499
Get the Latest News from us. Give us your email and stay in touch.