DEFENCE HYDRACTIVE URBAN PROTECTION SPF 30

€21.87
Krem me teksturë të lehtë, lehtësisht të absorbueshme, me veti hidratuese, detoksifikuese, si dhe mbrojtëse ndaj rrezeve të diellit. Për lëkurat sensitive dhe intolerante. Antioksidant, kundër ndotjes, kundër dritës blu.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11811

Përmban Hyaluron-pro, një kompleks me acid hialuronik me pesha të ndryshme molekulare, i cili siguron një hidratim të lëkurës deri në 48 orë. Falë filtrave të diellit dhe fitoaktivizuesve special lufton radikalet e lira duke mbrojtur kështu lëkurën nga agjentët e jashtëm (tymi, metalet e rënda) dhe dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UV dhe drita blu. Përmban gjithashtu karnozinë, e cila mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga drita blu dhe gjalpë shea, e cila ushqen dhe riparon lëkurë. Lëkura juaj do të duket më e butë, më e lëmuar dhe plot shkëlqim menjëhërë pas aplikimit.

Indikimet:

Hidraton dhe mbron lëkurën.

Parandalon plakjen e lëkurës.

Përdorimi: Aplikoni kremin në mëngjës pas pastrimit të fytyrës, më vete ose pas aplikimit të serumit Defence Hydractive Intensive Moisturising Serum.

Paketimi: 40 ml

Përmban:

Hyaluron-pro, kompleks i acidit hialuronik me pesha të ndryshme molekulare, i cili siguron hidratim të të gjitha shtresave të lëkurës.

Ektrakte të Citrus incanus luftojnë radikalet e lira endogjene dhe ekzogjene.

Ektrakte Gynostemma forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke përmirësuar kështu mbrojtjen e lëkurës dhe mekanizmat detoksifikues të saj.

E testuar për nikelin, Pa konservantë, Pa parfum, Pa Gluten.

Specifikime
Sipas trupitFytyra
Sipas tipit te produktitKrem
Sipas LinjaveBionike
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.