DEFENSE SUN OILY SKIN CREAM WITH IMPERFECTIONS 50+

€15.80
Mbrojtje maksimale nga dielli Spf 50+ per lekuren seborroike, te prirur ndaj akneve. Minimizon prodhimin e yndyres duke ju dhuruar nje lekure mat gjate gjithe dites.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11816

Ofron mbrojtje të trefishtë:

  • Mbron nga dëmtimet afatëshkurtra të shkaktuara nga rrezet UVA-UVB.
  • Mbron nga radikalet e lira të shkaktuara nga rrezet IR.
  • Mbron nga dëmtimet afatëgjata falë kompleksit special "PRO-REPAIR Complex", i cili forcon mekanizmat natyral të mbrojtjes dhe riparimit të DNA.

Jo-komedogjenik. Siguron mbrojtje ndaj rrezeve UVA-UVB-IR. Rezistent ndaj ujit.

Përdorimi: Aplikoni produktin para ekspozimit në diell dhe riaplikojeni sa herë të jetë e nevojshme. Tundeni para përdorimit.

Paketimi: 50 ml

Përmban:

Pro-Repair complex”: një sinergji e veçantë mes përbërësve aktiv si:

  • Niacina: Lufton dëmet biologjike, duke forcuar mbrojtjen natyrore të ADN-së dhe mekanizmat e rigjenerimit.
  • Beta-Glukan / L-karnitine: Patentë perberesish që stimulojne sistemet e mbrojtjes natyrale të lëkurës, dhe luftojne radikalet e lira.
  • Vitamina E: Ka veti antioksidante.

Acid oleanolik dhe dihidroguaiaretik: Reduktojnë yndyrën e tepërt dhe hiperkeratozën.

Specifikime
Sipas trupitFytyra
Sipas tipit te produktitKrem
Sipas LinjaveBionike
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.