BetterYou Vitamin BoostB12

1 780 Lekë
E rekomanduar nga pjesetare te shumte te 'Pernicious Anaemia Society' te cilet e perdorin sprajin per te mbajtur nivelet e vitamines B12 lart, ndemjet injeksioneve.- Martyn Hooper, Chair of the Pernicious Anaemia Society
Disponibiliteti: Ne gjendje

BetterYou VitaminBoost B12 përmban formën më të pastër të B12 (metilcobalamin), një formë natyrale aktive që gjendet në metabolizmin e njeriut, e formuluar specifikisht për të rritur nivelin e vitaminës B12 në mënyrë të shpejtë dhe efektive.

 • 4 spraj përmbajnë 1,200μg B12, 40 μg krom dhe 0.5 mg ekstrakt caji jeshil.
 • Ndihmon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut
 • Përkujdesje e zemrës.
 • Reduktim i lodhjes dhe plogështisë
 • Rrit përqëndrimin dhe memorien
 • Mbajtje në normë te metabolizmit të homocisteinës
 • Kromi ndihmon në mbajtjen e balancës të niveleve të sheqerit
 • Me shije të këndshme kajsie.
 • 48 doza ditore.

Përdorimi: Aplikoni 4 sprucime në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku.
Mund të merret në cdo moment të ditës edhe pa ushqim, duke e përshtatur me rutinën tuaj. Të përdoret 6 muaj pas hapjes.

Paketimi: 25 ml (192 sprucime)

Cdo doze ditore përmban:

EC NRV*

Vitaminë B12

1200 IU

600%

Krom

40μg

100%

E.S caji jeshil

0.5 mg

*

 

I përshtatshëm:

 • 13 vjec e sipër
 • Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit

Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

I garantuar, pa: Gluten dhe grurë, Ngjyrues dhe aromë artificiale, Produkte qumështi, Sheqer, OMG

Informacion këshillues:

Suplementet nuk duhet të zëvendësojnë dietën e shëndetshme dhe aktivitetin fizik. Të mbahet larg nga fëmijët.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI FLORITirane
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
FARMACI URGJENCA_KOKORCE672022901
Farmaci APOLLONIAElbasan lagjja 11Nentori rr . Zyma ndertesa 11/68 0695474042
Farmaci DORONTEARr.Ibrahim Dervishi TIRANE675150373
FARMACI KELVIN _TRTIRANNE , RR'DIBRES'042376737
Farmaci Medic ALLagja Pavarsia_Vlore0693756511 , 0692020213
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.