2 Phase Melafadin Concentrate

€48.60
Flakone te koncentruara dhe te efikase per trajtimin e njollave te hiperpigmentimit. Produkti absorbohet me shpejtesi nga lekura.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 1872

Perqendrim shume i larte i substancave aktive me 2 faza:

1-Faza e pluhurit (Vitamina C)

2-Faza e lenget (Acid lipoaminik, extracte SORR, extracte nga rrenja e pemes se manit)

Lekura do te duket me e paster, me e bukur dhe me e shendetshme.

Perdorimi: 2-phase melafadin concentrate eshte nje trajtim 6-javor I lekures.

Permbajtja e nje ampule 7.5 ml. Eshte e rendesishme qe te dyja fazat te perzihen perpara aplikimit

Aplikoni 1 ml te solucionit mbi lekuren e pastruar cdo dite ne mbremje. Pastaj aplikoni Brightening Night Restore.

Paketimi: 6 Flakone * 7.5 ml

Perberja:

Faza e pluhurit

Vitamine C - Acid ascorbik transormohet ne vitamine C te lire ne lekure nga enzimat e lekures (esterazat) Pengon maturimin e melanines, pergjegjese per parandalimin e hiperpigmentimit te lekures.

Efekt i fuqishem antioksidant, rrit elasticitetin e lekures duke nxitur sintezen e kolagjenit.

Faza e lenget

Acid Lipoaminik -Efekt zbutes,bllokon receptoret a-MSH ne siperfaqen e melanociteve

Ekstrakt I bimeve SORR (Siegesbeckia orientalis,Rabdosia rubescens) pengon absorbimin e melanines ne keratinocite, efekt qetesues dhe antioksidant ,nxit nje ngjyre te njetrajteshme rrezatuese

Morus alba –Ekstract nga rrenjet e pemes se manit te bardhe ,efekt zbardhues dhe antioksidant

Nuk permban: Konservante, parfum dhe gluten.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Specifikime
Sipas trupitFytyra
Sipas tipit te produktitSerum
Sipas LinjaveJanssen
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.