BetterYou Multivit Oral Spray

1 470 Lekë
Formula e fuqishme perbehet nga spektri i plote i vitaminave B, perfshire acidin folik, te kombinuara me vitaminat A, C, D, K, selen dhe jod.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Multivitaminë e kompletuar, në formë spraji

Formula e fuqishme përbëhet nga spektri i plotë i vitaminave B, përfshirë acidin folik, të kombinuara me vitaminat A, C, D, K, selen dhe jod. Përmban 14 vitamina esenciale dhe minerale të përgatitura me profesionalizëm që rritin imunitetin dhe mirëqenien tuaj.

  • Ndihmë optimale dhe e balancuar për vlerat ushqyese ditore
  • Rrit nivelin e vitaminës D3 e cila mbron sistemin imunitar
  • Acidi folik redukton lodhjen dhe plogështinë
  • Përmban 48 doza ditore – vlerësim maksimal
  • Përthithje më e lartë se tabletat dhe kapsulat
  • Shije e këndshme luleshtrydhe dhe kivi
  • Formulim për ruajtjen e dhëmbëve

Përthithje më e lartë se tabletat - E garantuar.

Spraji oral është formuluar specifikisht për t’u përthithur direkt nga sistemi i qarkullimit të gjakut, duke shmangur kalimin në organet e aparatit tretës. Pikëzat e sprucuara përthithen lehtësisht nga mukoza e gojës dhe përbërësit ushqyes absorbohen më shpejt se tabletat dhe kapsulat.

Përdorimi: Aplikoni 4 sprucime në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku.
Të tundet mirë para përdorimit. Si fillim shtypeni 3 herë pompën, më pas aplikojeni me kujdes në brendësi të faqes. Rivendos kapakun pas përdorimit. Të përdoret 6 muaj pas hapjes. Mund të merret në cdo moment të ditës edhe pa ushqim, duke e përshtatur me rutinën tuaj.

Paketimi: 25 ml                                

Cdo doze ditore përmban:

EC NRV*

Cdo doze ditore përmban:

EC NRV*

Vit B12

6μg

240%

Vit B7

50μg

100%

Vit D3

20μg

400%

Jod

150μg

100%

A.folik

400μg

200%

Vit B5

6mg

100%

Selen

75μg

136%

Vit B6

1.2mg

85%

Vit B1

1.1 mg

100%

Vit B3

8mg

50%

Vit B2

1.4mg

100%

Vit C

20mg

25%

Vit K1

75μg

100%

Vit A

180μg

22.5%

I përshtatshëm për: Vegjetarianët

Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

I garantuar, pa:  Gluten dhe grurë, ngjyrues dhe aromë artificiale, produkte qumështi, sojë

Informacion këshillues: Suplementet nuk duhet të zëvendësojnë dietën e shëndetshme dhe aktivitetin fizik. Të mbahet larg nga fëmijët.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI MELA TIRANERruga Qamil Gurakuqi TIRANE698754994
Farmaci XhuSiTirane,Rruga Ramazan Demneri ,njesia nr50694574555
FARMACI SHEHU KAMEZKamez_Tirane0694096294
FARMACI KONI Tirane Tirane SELITE0699929017
FARMACI ANTIGONI (KRISTIAN-A) DURRESDURRES052232380
Farmaci Orange farmaci 007Tirane Rr Kavajes pall Delijorgji0697254426, 0692209778
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
Farmaci APOLLONIAElbasan lagjja 11Nentori rr . Zyma ndertesa 11/68 0695474042
FARMACI LINASALUD Lagjja nr.3 Durres Rruga Migjeni_Durres0682053299
FARMACI ANDI BABAMUSTADurres0692213585
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.