Easy Cleanse AM PM Veg Capsules

3 560 Lekë
Formule bimore e cila ndihmon ne detoksifikimin dhe pastrimin e organizmit.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 10423
  • Formulë për detoksifikim dhe pastrim të organizmit
  • Suport digjestiv dhe metabolitik
  • Program 15 ditor

NOW® Easy Cleanse® është një program i cili fuqizon mekanizmat detoksifikues të organizmit duke lehtësuar eleminimin e toksinave nga trupi. Formula është e pasur me ekstrakte bimore dhe nutrientë të cilët mbështesin funksionin e mëlcisë dhe intestinal, në këtë mënyrë favorizojnë eleminimin e mbetjeve të metabolizmit.
Easy Cleanse® gjithashtu kontribuon për një sistem digjestiv të shëndetshëm.

Easy Cleanse® Formula detoksifikuese e ditës (A.M): Kjo formulë është një përzierje bimore që mbështet gjatë gjithë ditës sistemin gastrointestinal dhe organizmin për një pastrim dhe eleminim të toksinave në mënyrë natyrale.

Easy Cleanse® Formula pastruese e darkës: Kjo formulë pastron toksinat ndërkohë që ju flini. Easy Cleanse® P.M është e pasur me fibra të cilat lidhen me mbetjet me metabolitike, yndyrnat dhe kolesterolin duke favorizuar eleminimin e tyre nga organizmi.

Përdorimi: 2 kapsula Easy Cleanse® A.M, sapo të zgjoheni, të shoqëruara me 250 ml ujë dhe mëngjes të shëndetshëm. 2 kapsula Easy Cleanse® A.M para ose gjatë drekës të shoqëruara me 250 ml. 4 kapsula Easy Cleanse® P.M para gjumit të shoqëruara me 250 ujë.

Paketimi: 120 kapsula 60 A.M (ditë), 60 P.M (darkë)

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Potasium (nga Glukonati Potasiumit )

15 mg

<1%

Dandelion (Taraxacum officinale) (Gjethe)

200 mg

*

Ashwagandha (Withania somnifera) (Rrënja)

100 mg

*

Ekstrakt Silybum marianum (Fruta/Fara)
(I Standartizuar në min. 80% Silimarin Flavonoide

100 mg

*

Klorela

100 mg

*

Ekstrakt Uva Ursi (Arctostaphylos uva-ursi)
(Gjethe) (I Standartizuar në min. 20% Arbutin)

70 mg

*

Ekstrakt Xhinxher (Zingiber officinale)
(Rrënje) (I Standartizuar në min. 5% xhinxherole)

50 mg

*

Buchu (Agathosma betulina/crenulata) (Gjethe)

50 mg

*

Majdanoz (Petroselinum crispum)

50 mg

*

Hudhër e kuqe (Trifolium pratense)

50 mg

*

Marshmallow (Althaea officinalis) (Rrënjë)

20 mg

*

Klorofil

10 mg

*

Përbërës tjerë: Hipromelozë, acid stearik (origjinë bimore), stearat magnezi (origjinë bimore) miell orizi

 

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI KOLISTirane04 2231552 ,0684005030
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI ANGJA DURRESDurres0694882744 / 0695621130
FARMACI S.PRIFTI 2 Tirane Tirane KOMBINAT422476788 ,0692810111
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.