Thyroid Energy Veg Capsules

2 950 Lekë
Formule e cila ndihmon ne mirefunksionimin e gjendres tiroide.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Suport për mirëfunksionimin e gjëndjes tiroide
  • Rregullon metabolizmin

NOW® Thyroid Energy™ përmban jod dhe tirozinë, dy përbërës të nevojshëm për sintezën e hormoneve tiroide, mineralet: selen, zink dhe bakër si kofaktorë të nevojshëm për funksionin normal të tiroides si dhe kombinimin e ekstrakteve bimore ayurvedike si guggul (commiphora mukul) dhe ashwagandha (withania somnifera), të cilat nxisin aktivitetin e enzimeve superoksid dismutazë, katalazë, lipazë.

Përdorimi: 2 kapsula në ditë, në doza të ndara, mundësisht me ushqim.

Paketimi: 90 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Vitamine B6 (Piridoksinë HCl)

2 mg

118%

Folate

400 mcg

167%

Vitamin B12 (si Metilkobalaminë)

60 mcg

2500%

Jod (nga Jodid kaliumi)

225 mcg

150%

Zink (nga L-OptiZink® - kompleksi Zink L-Metionine)

25 mg

227%

Selen (nga L-Selenometionine)

50 mcg

91%

Bakër II (Aminoacid-kelat bakri)

1 mg

111%

L-Tirozinë (formë e lirë)

1 g (1,000 mg)

*

Commiphora mukul (Ekstrakt i standartizuar (min. 2% Guggulsterone)

75 mg

*

Rrënjë Withania somnifera  Ekstrakt i standartizuar (min. 2.5% withanolide)

50 mg

*

Përbërës tjerë: Celulozë, celulozë pluhur, stearat magnezi (me origjinë bimore) dhe silic.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI KLODI FIERFIER034226314 / 693862188
Farmaci Orange farmaci 008Tirane Rruga Muhamed Gjollesha kt10695373300
FARMACI KAMEL FARMA Tirane Tirane Pol.Qendrore
FARMACI BLEDI TIRANETirane0695448393
FARMACI DITE E NATE_TRUshtari i Panjohur-TIRANE044313131
FARMACI NECKA_SRLagja Nr.3 Sarande0686764177 , 0693052980
FARMACI EVA Tirane Tirane RRUGA QEMAL STAFA2345949
FARMACI MOZAIKU_TRTIRANE042223571
Farmaci Sauku 2Rr. ELB Godina 403, Hyrja 2 Tirane0695175374
ELEZI FARM_SH.P.K Tirane Tirane FARMACI BESI- Rr.Qemal Stafa
Farmaci Gentiana Marku_TRTirane,Rr'Barrikadave"Turdiu Centre Kt1 0672000911, 0682090056
FARMACI SHEHU KAMEZKamez_Tirane0694096294
FARMACI AMELIATirane0682051408
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI FARMATECHTirane0692075901
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.