Prenatal Gels + DHA Softgels

3 880 Lekë
Formule e kompletuar me nutrient perfshire 250mg DHA dhe Vaj Borage (GLA) per shendetin e femrave shtatzene dhe lehone.
Availability: In stock
SKU: 10921

Prenatal Gels + DHA Softgels është një suplement i formuluar me vitamina dhe minerale për shëndetin e femrave shtatzënë dhe lehonë. Përvec vitaminave dhe mineraleve, ky suplement përmban vaj borage (GLA) dhe 250 mg DHA për shëndetin e syrit dhe rritjen e përformancës së trurit.

Përdorimi: 3 kapsula në ditë.

Paketimi: 90 kapsula

Përmbajtja

Sasia Për Dozim:

Sasia % Së Vlerës Ditore

Përmbajtja

Sasia Për Dozim:

Sasia % Së Vlerës Ditore

Kalori

15

 

Jod (nga jodidi Potasiumit)

150 mcg

100%

Kalori nga yndyrnat

15

 

Magnez (nga Oksidi Magnezit dhe Citrati Magnezit)

200 mg

44%

Totali yndyrnave

1.5 g

*

Zink (nga Bisglicenati Zinkut) (TRAACS®)

15 mg

100%

Vitaminë A (100% si Beta-karoten)

5,000 IU

63%

Selen (nga kompleksi i Glicinatit të selenit) (Albion®)

70 mcg

*

Vitaminë C (nga Askorbati Kalciumit )

120 mg

200%

Bakër (nga Bisglicinati i Bakrit) (TRAACS®)

2 mg

100%

Vitaminë D-3 (si kolekalciferol)

400 IU

100%

Manganez (nga Bisglicinati Manganezit) (TRAACS®)

2 mg

*

Vitaminë E (si d-alpha tokoferil acetati)

100 IU

333%

Krom (nga glicinati nikotirati kromit) (TRAACS®)

120 mcg

*

Vitaminë K (si menakuinone K2 dhe fitonadione K1)

35 mcg

*

Molibdenum (nga glicinati Molibdenumit) (TRAACS®)

75 mcg

*

Tiaminë (Vitamin B-1) (nga HCl Tiaminës)

5 mg

294%

Potasium (nga kloruri i Potasiumit)

25 mg

*

Riboflavin (Vitamin B-2)

5 mg

250%

Koncentrat nga vaj i peshkut

650 mg

*

Niacin (Vitamin B-3) (si Niacinamide)

13 mg

65%

DHA (Acidi Dokosaheksaenoik )

250 mg

*

Vitamin B-6 (nga HCl Piridoksine)

10 mg

400%

EPA (Acidi Eikosapentaenoik )

90 mg

*

Folate (si Acid Folik)

800 mcg

100%

Vaj Borage (fara)

125 mg

*

Vitaminë B-12 (as Metilkobalamin)

500 mcg

6250%

GLA (Acid Gama-Linolenik)

25 mg

*

Biotinë

300 mcg

100%

Koline (nga Bitartrati Kolines )

10 mg

*

Acid Pantotenik (Vitaminë B-5) (nga Pantotenati Kalciumit)

20 mg

200%

Inositol

10 mg

*

Kalcium [nga Karbonati Kalciumit (Aquamin®), Citrat Kalciumi dhe Ascorbat Kalciumi)

400 mg

31%

Lutein (nga lule Marigold)

500 mcg

*

Hekur (nga Bisglicinati hekurit) (Ferrochel®)

27 mg

150%

Likopene (nga ekstrakti natyral i domateve)

350 mcg

*

Përbërës të tjerë: Kapsulë (xhelatinë, glicerinë, ujë, karob), vaj nga lëvoret e orizit, dyll blete, sojë dhe vaj natyral limoni.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci BALLOLLI-01Librazhd,lagjja 2 Rr Qazim Murtini pall19 kt 10692624634
FARMACI MILANO ELBASANElbasan0692110984
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
FARMACI FISHTA 1Tirane0692304943
Get the Latest News from us. Give us your email and stay in touch.