Kid Vits Berry Blast Chewables

2 500 Lekë
Formule e kompletuar per ti siguruar femijeve tuaj vlerat e nevojshme ushqyese per rritje te shendetshme.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Përdorimi: Për fëmijë nga 4 vjec e sipër: Merrni 2 tableta të përtypshme cdo ditë të shoqëruara me ushqim. Për fëmije nga 1-3 vjec: Merrni 1 ose 2 tableta të përtypshme cdo ditë të shoqëruara me ushqim.

Paketimi: 120 karamele

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

 Per femije
 < 4 vjec

Per femije 4 vjec e siper

 Per femije
 < 4 vjec

Per femije 4 vjec e siper

Kalori

5

*

*

Acid pantotenik (nga kalcium pantotenate)

10 mg

200 %

100 %

Totali karbohidrateve

2 g

*

< 1 %

Kalcium (nga citrati dhe karbonati i kalciumit)

20 mg

3 %

2%

Sheqer

0 g

*

*

Hekur (nga Ferrochel® Bisglicerat hekuri)

5 mg

50 %

28 %

Xylitol

2 g

*

*

Jod

75 mcg

107 %

50 %

Vitamin A
(100% si Beta-Karoten)

5000 IU

200 %

100 %

Magnez
(nga citrati magnezit)

10 mg

5 %

 3 %

Vitamin C
(si Acid Askorbic)

60 mg

150 %

100 %

Zink (nga bisglicinati i Zinkut)

3 mg

38%

28 %

Vitamin D
(
si Ergokalciferol)

200 IU

50 %

50 %

Manganes (nga bisglicenati i Mang.)

0.1 mg

*

5 %

Vitamin E
(si d-alpha tocoferil sucinate)

30 IU

300 %

100 %

Krom (nga picolinate kromi)

120 mcg

100 %

100 %

Tiamin
(Vitaminë B1)

1.5 mg

214 %

100 %

Molibdenum (nga Molibdate natriumi)

75 mcg

*

100 %

Riboflavin
(Vitaminë B2)

1.7 mg

213 %

100 %

Potasium (nga kloridi potasumit)

5 mg

*

< 1 %

Niacin
(Vitaminë B3 si niacinamide)

20 mg

222 %

100 %

Koline (nga bitartrate koline)

2 mg

*

*

Vitamin B6
(HCl piridoksine)

2 mg

286 %

100 %

Inositol

2 mg

*

*

Acid folik

400 mcg

200 %

100 %

PABA (Acid Para-Aminobenzoic)

2 mg

*

*

Vitamin B-12

6 mcg

200 %

100 %

Lutein (nga ekstrakti marigold)

500 mcg

*

*

Biotin

300 mcg

200 %

100 %

Likopen (nga ekstrakt natyral domate)

500 mcg

*

*

Përbërës tjerë: Celulozë, pudër vaj kokosi, acid stearik (origjinë bimore), pudër rrepe, xanthan Gum, shije natyrale, acid malic, silic, stearat magnezi (origjinë bimore), ekstrakt organik nga gjethe stevia (enzimë e modifikuar nga glukosidet e steviolit) rebaudioside A nga ekstrakti i gjetheve stevia. Përmban sojë dhe pluhur nga vaji i kokosit.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI EDEN TIRANEZogu i zi TIRANE0694255869
FARMACI ORGANIC PHARMACI BESMIRA_TRTIRANE,RR" ISLAM ALLA", PLL VJERO,KT 10698400277
FARMACI MEG + Farma_TRMedreseja_Tirane0696208374
FARMACI PERVANARr Hoxhe Tahsim Tirane0695725972
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
FARMACI EVA Tirane Tirane RRUGA QEMAL STAFA2345949
FARMACI BOCILagja Beslidhja,Rr.Papa Gjon Pali ll Lezhe0696297455
FARMACI BESA TIRANESHKOLLA E KUQE TIRANE
FARMACI ARLINDA TIRANEMedreseja Tirane682141442 / 0696350461
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
FARMACI LEDIA_VLVLORE0688089861
FARMACI ORIENTTIRANE0693768382
FARMACI 21 TIRANERr.Frederik Shirokai TIRANE(21 Dhjetori)0693644133
Farmaci Pharma Egnatia AlketiKavaje Bulevardi Josif Budo0698771101
FARMACI KAMEL FARMA Tirane (Laprak)Tirane Laprak676008703
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI BESJONA_TRPrane Freskut _TIRANE697414463 / 0673740870
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
Farmaci Lizeta KorcePrane Pol Qendrore KORCE697592920
FARMACI OLA FARMA_KJPerballe spitalit Kavaje0682099920
FARMACI ENDI TIRANEPrane Dispancerise-TIRANE042256067
Farmaci Nabis_TRIsh Garda e Republikes_TIRANE693587909
FARMACI MARSIDA SHShkoder0684122793
FARMACI ELONA SPAHIU_PEQINPEQIN686260777 / 0695156215
FARMACI LOLA ANILAKAVAJE055243654 / 0695561182
Farmaci Orange farmaci 008Tirane Rruga Muhamed Gjollesha kt10695373300
FARMACI LATO PHARMA _PGPogradec, Lgj nr 50675298830
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.