Kid Vits Berry Blast Chewables

2 500 Lekë
Formule e kompletuar per ti siguruar femijeve tuaj vlerat e nevojshme ushqyese per rritje te shendetshme.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Përdorimi: Për fëmijë nga 4 vjec e sipër: Merrni 2 tableta të përtypshme cdo ditë të shoqëruara me ushqim. Për fëmije nga 1-3 vjec: Merrni 1 ose 2 tableta të përtypshme cdo ditë të shoqëruara me ushqim.

Paketimi: 120 karamele

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

 Per femije
 < 4 vjec

Per femije 4 vjec e siper

 Per femije
 < 4 vjec

Per femije 4 vjec e siper

Kalori

5

*

*

Acid pantotenik (nga kalcium pantotenate)

10 mg

200 %

100 %

Totali karbohidrateve

2 g

*

< 1 %

Kalcium (nga citrati dhe karbonati i kalciumit)

20 mg

3 %

2%

Sheqer

0 g

*

*

Hekur (nga Ferrochel® Bisglicerat hekuri)

5 mg

50 %

28 %

Xylitol

2 g

*

*

Jod

75 mcg

107 %

50 %

Vitamin A
(100% si Beta-Karoten)

5000 IU

200 %

100 %

Magnez
(nga citrati magnezit)

10 mg

5 %

 3 %

Vitamin C
(si Acid Askorbic)

60 mg

150 %

100 %

Zink (nga bisglicinati i Zinkut)

3 mg

38%

28 %

Vitamin D
(
si Ergokalciferol)

200 IU

50 %

50 %

Manganes (nga bisglicenati i Mang.)

0.1 mg

*

5 %

Vitamin E
(si d-alpha tocoferil sucinate)

30 IU

300 %

100 %

Krom (nga picolinate kromi)

120 mcg

100 %

100 %

Tiamin
(Vitaminë B1)

1.5 mg

214 %

100 %

Molibdenum (nga Molibdate natriumi)

75 mcg

*

100 %

Riboflavin
(Vitaminë B2)

1.7 mg

213 %

100 %

Potasium (nga kloridi potasumit)

5 mg

*

< 1 %

Niacin
(Vitaminë B3 si niacinamide)

20 mg

222 %

100 %

Koline (nga bitartrate koline)

2 mg

*

*

Vitamin B6
(HCl piridoksine)

2 mg

286 %

100 %

Inositol

2 mg

*

*

Acid folik

400 mcg

200 %

100 %

PABA (Acid Para-Aminobenzoic)

2 mg

*

*

Vitamin B-12

6 mcg

200 %

100 %

Lutein (nga ekstrakti marigold)

500 mcg

*

*

Biotin

300 mcg

200 %

100 %

Likopen (nga ekstrakt natyral domate)

500 mcg

*

*

Përbërës tjerë: Celulozë, pudër vaj kokosi, acid stearik (origjinë bimore), pudër rrepe, xanthan Gum, shije natyrale, acid malic, silic, stearat magnezi (origjinë bimore), ekstrakt organik nga gjethe stevia (enzimë e modifikuar nga glukosidet e steviolit) rebaudioside A nga ekstrakti i gjetheve stevia. Përmban sojë dhe pluhur nga vaji i kokosit.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI MARSIDA SHShkoder
FARMACI KLODI BRBerat0694049620
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI DALIPI DRDurres686261268
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
FARMACI VALBONATirane0692113487
FARMACI JULI FIERFier0699503331
FARMACI NECKA_SRLagja Nr.3 Sarande0686764177 , 0693052980
Farmaci ITALMED-PaskuqanPaskuqan-Tirane0696512031
Farmaci NEXTPHARMATirane Rr. Haxhi Dalliu God. 12 Hyrja 20699150093
Farmaci Dorina Prendi Rr.Luigj Gurakuqi Lezhe
FARMACI ORGANIC PHARMACI BESMIRA_TRTIRANE,RR" ISLAM ALLA", PLL VJERO,KT 10698400277
FARMACI LEDINA_LULUSHNJE0693152939
FARMACI ANJA POGRADECPOGRADEC0696152888
FARMACI SETI TIRANETirane0692238973
FARMACI ERIONI TRKamez_Tirane0682043077
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
Farmaci Nr. 3 (Idajet Cane)-SRPrane Spitalit-Sarande0697574019 , 0692652070
FARMACI NILA DURRESDURRES0692939476 / 0699415511
FARMACI ARLINDI DurresDURRES, lagjja 15 Rr Petrit Llaftiu0695155677
FARMACI ARLINDA TIRANEMedreseja Tirane682141442 / 0696350461
FARMACI JONA LTirane0697897063 , 0672127421
FARMACI SAUKU_TRSAUK,TIRANE682073280
FARMACI EDEN TIRANEZogu i zi TIRANE0694255869
FARMACI MEG + Farma_TRMedreseja_Tirane0696208374
FARMACI PERVANARr Hoxhe Tahsim Tirane0695725972
FARMACI EVA Tirane Tirane RRUGA QEMAL STAFA2345949
FARMACI BOCILagja Beslidhja,Rr.Papa Gjon Pali ll Lezhe0696297455
FARMACI BESA TIRANESHKOLLA E KUQE TIRANE
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
FARMACI LEDIA_VLVLORE
FARMACI ORIENTTIRANE0693768382
FARMACI 21 TIRANERr.Frederik Shirokai TIRANE(21 Dhjetori)0693644133
Farmaci Pharma Egnatia AlketiKavaje Bulevardi Josif Budo0698771101
FARMACI KAMEL FARMA Tirane (Laprak)Tirane Laprak676008703
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI BESJONA_TRPrane Freskut _TIRANE697414463 / 0673740870
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.