Vitamin B-12 Complex Liquid

1 470 Lekë
Formule e pasur me B-12 dhe B kompleks ne forme te lengshme.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Për një sistem nervor të shëndetshëm
  • Për më shumë energji

Vitamina B-12 (Cyanocobalamin) është një vitaminë e tretshme në ujë, e nevojshme për mirëmbajtjen e shëndetshme të sistemit nervor dhe për prodhimin e energjisë nga yndyrnat dhe proteinat.  Vitamina B12 është gjithashtu thelbësore për sintezën e ADN-së gjatë ndarjes qelizore, prandaj dhe është e rëndësishme për shumëfishimin dhe formimin e qelizave -p.sh qelizat e gjakut.

Përdorimi: 1/4 e një luge caji, mbajeni në gojë për 30 sekonda dhe pastaj gëlltiteni. Mund të merret në mëngjes ose gjatë një vakti. Tundeni mirë para përdorimit.

Paketimi: 59 ml

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Vitamin C (si Acid Askorbik)

20 mg

22%

Tiaminë (Vitaminë B1)

0.6 mg

50%

Riboflavinë (Vitaminë B2)

1.7 mg

131%

Niacinë (si Niacinamide)

20 mg

125%

Ekstrakt Stevia (gjethe)

2 mg

*

Vitaminë B6 (nga HCl Piridoksin)

2 mg

118%

Folate DFE (200 mcg acid folik)

333 mcg

83%

Vitamin B12 (si Cianokobalamin)

1 mg (1,000 mcg)

41,667%

Acid Pantotenik (nga Pantotenat kalciumi)

30 mg

600%

Përbërës tjerë: ujë i dejonizuar, glicerinë bimore, xylitol, acid malik, shije natyrale, sorbat potasiumi, rrënjë xhinxheri, fibra qitro dhe vaj kanelle.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI BORA Tirane Rruga Ali Demi, Pallati 155, Shk. 1,Tirane042378370 ,0696407370
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Farmaci Dani_TRRr A Z Cajupi Pall 20_Tirane694581099
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
FARMACI MEG + Farma_TRMedreseja_Tirane0696208374
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.