Effer-C Orange Packets

2 650 Lekë
Formule e patentuar e cila furnizon trupin me spektrin e plote te vitaminave B, minerale, elektrolite, CoQ10 dhe Acid alfa lipoik.
Disponibiliteti: Nuk ka gjendje te disponueshme
SKU: 10105
  • Formulë eferveshente
  • Vitamina + Elektrolite jetësore + minerale
  • Për më shumë energji dhe sistem imunitar të shëndetshëm
  • E përgatitur me shije natyrale portokalli
  • Pa sheqer, e ëmbëlsuar me Stevia dhe Xylitol

Effer-C™ është një përzierje e patentuar, e cila furnizon trupin me spektrin e plotë të vitaminës B, 7 minerale që ndihmojnë në prodhimin e energjisë dhe zëvendësimin elektroliteve të rëndësishme dhe gjithashtu CoQ10 dhe Acid Alpha Lipoic që ndihmojnë metabolizmin.

Effer-C™ përmban 1,000 mg vitamin C duke përfshirë dhe Transfer C-PLUS, një formë e moderuar e kombinuar me Acid alpha lipoik për tretje më të shpejtë dhe gjithashtu ndihmon trupin të rigjenerojë vitaminën C.

Përdorimi: 1 bustinë e tretur në një gotë me 100-150 ml ujë.

Paketimi: 30 Bustina

Përmbajtja

Sasia Për Dozim:

Sasia % Së Vlerës Ditore

Përmbajtja

Sasia Për Dozim:

Sasia % Së Vlerës Ditore

Kalori

10

 

Niacin (si Niacinamide)

10 Mg

50%

Totali I Karbohidrateve

2 G

<1 %

Riboflavin (Vitamin B2)

0.5 Mg

29%

Sheqerna

0 G

 

Acid Folik

15 Mcg

4%

Xylitol

1 G

 

Zink (nga Askorbat Zinku)

5 Mg

33%

Vitamin C (Si Acid Askorbic dhe Askorbat Kalciumi)

1.0 G

1667 %

Acid Pantotenik (nga Pantotenat D-kalciumi)

2.5 Mg

25%

Tiamin (Vitaminw B1 nga HCl Tiamin)

0.76 Mg

29 %

Kalcium (nga Ascorbat Kalciumi dhe Pantotenat D-kalciumi)

20 Mg

2%

Vitamin B6
(nga Hcl Piridoksin)

10 Mg

500%

Magnez
(nga Karbonat Magnezi)

60 Mg

15%

Vitamin B12
(Si Cyanokobalamin)

30 Mcg

500%

Manganez
(nga Karbonat Manganezi)

1 Mg

50%

Krom (nga Aspartat Kromi dhe  Askorbat Kromi)

20 Mcg

17%

Potasium
(nga Bikarbonat Potasiumi)

180 Mg

5%

Acid Alfa Lipoik

5 Mg

*

CoQ10 (Coenzime Q10)

5 Mg

*

Natrium
(nga Bikarbonat Natriumi)

50 Mg

2%

Transport C-plus®
(Trademarked Blend Of Calcium Ascorbate And Alpha Lipoic Acid)

230 Mg

*

Përbërës tjërë: Acid citrik, shije natyrale rrushi, pluhur natyral nga lëkura e rrushit, BetterStevia™ [Ekstrakt organik I certifikuar (Stevia rebaudiana) (Gjethe)], silic, pudër rrepe, shije natyrale acai, acid malic, shije natyrale qershie, acid L-Tartarik, acid L-Aspartik, shije naturale lime, Shije naturale boronice dhe Inuline organike.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.