Effer-C Lemon Lime Packets

2 830 Lekë
Formule e patentuar e cila furnizon trupin me spektrin e plote te vitaminave B, minerale, elektrolite, CoQ10 dhe Acid alfa lipoik.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 10915
  • 1000 mg vitaminë C eferveshente
  • Për më shumë energji dhe sistem imunitar të shëndetshëm*
  • Elektrolite jetësore + vitamina dhe minerale*
  • E përgatitur me fruta natyral
Ndryshimet sezonale dhe ndryshimet në stilin e jetesës dobësojnë sistemin imunitar. Për të mbajtur një sistem të shëndetshëm gjatë gjithë vitit përdorni bustinat eferveshente nga NOW®, alternativa më e vecantë dhe më leverdishme për vitaminën C si suplement. Effer-C™ është një përzierje e patentuar, e cila është e kompletuar me vitamina dhe minerale esenciale që ndihmojnë në mirëqënien optimale.* Ështe formuluar që të zëvendësojë shpejt dhe në mënyrë efektive elektrolitet jetësore të nevojshme për fuqizimin tuaj gjatë gjithë ditës.*
Effer-C™ përmban 1,000 mg vitamin C duke përfshirë dhe Transfer C-PLUS, një formë e moderuar e kombinuar me Acid alpha lipoik (ndihmon trupin të rigjenerojë vitamin C) për tretje më të shpejtë.* Effer-C™ gjithashtu furnizon trupin me spektrin e plotë të vitaminës B si edhe 7 minerale që ndihmojnë në prodhimin e energjisë dhe zëvendësimin elektroliteve të rëndësishme.*  Gjithashtu kemi përfshirë CoQ10 dhe Acid Alpha Lipoic që ndihmojnë metabolizmin.* Effer-C™ është pa sheqer. Sheqeri është zëvendësuar me formulë unike të përbërë nga Xylitol dhe BetterStevia™ për shijë sa më natyrale.  Vitamina C tek Effer-C™ është e përfshirë për aftësitë e saj të larta antioksiduese.* Kryesorja, Effer-C™ ka paketim praktik dhe mund ta marrësh kudo që shkon.

Përdorimi: 1 bustinë e tretur në një gotë me 100-150 ml ujë.

Paketimi: 30 Bustina eferveshente

Përbërës të tjerë:  Acid citrik, shije natyrale limoni, BetterStevia™ [Ekstrakt organik I certifikuar (Stevia rebaudiana) (Gjethe)], acid malic, acid L-Tartarik, acid L-Aspartik, shije naturale lime.

Transport C-PLUS® është patent e Helios Corp.

Përmbajtja

Sasia Për Dozim:

Sasia % Së Vlerës Ditore

Përmbajtja

Sasia Për Dozim:

Sasia % Së Vlerës Ditore

Kalori

15

 

Acid Pantotenik (nga Pantotenat D-kalciumi)

2.5 mg

25%

Totali I Karbohidrateve

4g

<1 %

Kalcium (nga Ascorbat Kalciumi dhe Pantotenat Dkalciumi)

20 mg

2%

Sheqerna

4 g

*

Magnez (nga Karbonat Magnezi)

60 mg

15%

Xylitol

1 g

 

Zink (nga Askorbat Zinku)

5 mg

33%

Vitamin C (Si Acid Askorbic dhe Askorbat Kalciumi)

1000 mg

1667 %

Manganez (nga Karbonat Manganezi)

1 mg

50%

Tiamin (Vitaminë B1 nga HCl Tiamin)

0.76 mg

51 %

Natrium (nga Bikarbonat Natriumi)

50 mg

2%

Riboflavin (Vitamin B2)

0.5 mg

29%

Krom (nga Aspartat Kromi dhe Askorbat Kromi)

20 mcg

17%

Niacin (si Niacinamide)

10 mg

50%

Potasium (nga Bikarbonat Potasiumi)

180 mg

5%

Vitamin B6 (nga Hcl Piridoksin)

10 mg

500%

Acid Alfa Lipoik

5 mg

*

Acid Folik

15 mcg

4%

CoQ10 (Coenzime Q10)

5 mg

*

Vitamin B12 (Si Cyanokobalamin)

30 mcg

500%

Lëng Limoni natyral

100 mg

*

Transport C-plus® (Trademarked Blend Of Calcium Ascorbate And Alpha Lipoic Acid)

230 mg

*

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.