Cal-Mag DK Capsules

3 500 Lekë
Formule me kalcium dhe magnez per mirembajtjen e shendetshme te kockave.
Disponibiliteti: Ne gjendje

NOW® Cal-Mag DK përvec Kalciumit dhe Magnezit përfshin vitaminë D3 dhe Zink. Vitamina D3, ka rol thelbësor në metabolizmin e kockave, përthithjen e kalciumit dhe magnezit në zorrë, ndërsa vitamina K2 ndihmon në shëndetin e kockave dhe parandalimin e kalcifikimit të tyre.

Përdorimi: Merrni 2 kapsula në ditë të shoqëruara me ushqim.

Paketimi: 180 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Vitamin D3 (si kolekalciferol)

8 mcg (333 IU)

40%

Vitamine K2 (si menakuinon)

30 mcg

25%

Kalcium (nga citrati i kalciumit)

266 mg

20%

Magnez (nga oksidi i magnezit)

133 mg

32%

Përbërës tjerë:  Xhelatinë, acid stearik (origjinë bimore), stearat magnezi (origjinë bimore) dhe silic.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI WESTTirane0694005055
FARMACI INAJDA TIRANERruga 5 Maji TIRANE689009003
Farmaci Ema s Pharmacy Emanuela MavriqiTirane Rr Bardhok Biba pll 71/1 shk 1 ap 20694788352
Farmaci Gentiana Marku_TRTirane,Rr'Barrikadave"Turdiu Centre Kt1 0672000911, 0682090056
FARMACI NILA DURRESDURRES692939476
FARMACI SHAMETI DURRESDURRES697703001
FARMACI TONI_SAUKSAUK_TIRANE0682073280 / 0692160173
Farmaci Sauku 2Rr. ELB Godina 403, Hyrja 2 Tirane0695175374
FARMACI NECKA_SRLagja Nr.3 Sarande0686764177 , 0693052980
FARMACI BESA TIRANESHKOLLA E KUQE TIRANE
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.