Calcium & Magnesium Softgels

2 370 Lekë
Formule me kalcium, magnez + D3 dhe zink.
Disponibiliteti: Ne gjendje

NOW® Calcium & Magnesium përvec Kalciumit dhe Magnezit përfshin vitaminë D3 dhe Zink. Këto nutrientë luajnë një rol thelbësor në shëndetin e kockave, dhëmbëve dhe aktivitetin enzimatik. Falë kapsulave të buta xhelatinoze nutrientët përthithen dhe shpërbëhen më me lehtësi nga trupi.

Përdorimi: 3 kapsula në doza të ndara gjatë ditës, të shoqëruara me ushqim.

Paketimi: 120 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Vitamin D3 (si kolekalciferol) (nga Lanolina)

15 mcg (600 IU)

75%

Kalcium (nga karbonati dhe citrati i kalcium)

1 g (1,000 mg)

77%

Magnez (nga oksidi dhe citrati i magnezit)

500 mg

119%

Zink (nga oksidi i Zinkut)

10 mg

91%

Përbërës tjerë: Vaj nga krundet e orizit, kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, glicerinë, ujë, karbonat kalciumi), sojë, dyll bletësh.

 

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI ITALFARMA ELElbasan0693370243
FARMACI ANDI BABAMUSTADurres0692213585
FARMACI EVITATirane042257187
FARMACI FARMA NET ALBTirane2248899/0697022133
Farmaci Dorina Prendi Rr.Luigj Gurakuqi Lezhe
FARMACI FATJONA VLOREVLORE0694737049
FARMACI TROPLINI DRDurres0698735629
FARMACI BOSI_LBLibrazhd51423733
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
FARMACI WESTTirane0694005055
FARMACI JULI PATOSFier,Patos,Lgj"1 Maji",Rr "koli Marku",Obj 6/60693864030
FARMACI Jurgen Babamusta_DRDurres052237386 / 0692126053
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
FARMACI NILA DURRESDURRES0692939476 / 0699415511
FARMACI EKONOMITirane0696050620
FARMACI DALIPI DRDurres686261268
FARMACI SHAMETI DURRESDURRES697703001
FARMACI Rrapaj TRRruga Bajram Curri Tirane 692676212
FARMACI YLLITirane0684043778
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
Farmaci Nr. 3 (Idajet Cane)-SRPrane Spitalit-Sarande0697574019 , 0692652070
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.