OralBiotic Lozenges

3 150 Lekë
Formule me Streptococcus salivarius per mireqenien e gojes dhe fytit, hundes dhe vesheve.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Ndër bakteret laktobacile më të dobishme për shëndetin e gojës, zakonisht Streptococcus salivarius është i pari që përftohet që në foshnjëri. BLIS K12® është një shtam i Streptococcus salivarius me aktivitet të fuqishëm, i cili kur merret rregullisht, ndihmon në ruajtjen e sistemit imunitar të gojës dhe fytit. Është provuar klinikisht që ndihmon në mirëmbajtjen e gojës, hundës dhe fytit dhe tek fëmijët. OralBiotic gjithashtu ndihmon në pastrimin e frymëmarrjes.
*Shtamet probiotike këtë produkt janë identifikuar dhe vertetuar nga teknologjia ADN-fingerprinting.

Përdorimi: Të rriturit: 1 karamele, 1-4 herë në ditë.  Fëmijët 2 vjec e sipër: 1 karamele, 1-5 herë në ditë. Karamelja të mbahet në gojë derisa të shkrihet pastaj të gëlltitet.

Paketimi: 60 karamele

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Streptococcus salivarius K12 BLIS K12®)

1 Billion CFU

*

Përbërës tjerë:  FOS (Fruktooligosakaridet), xilitol, sorbitol, celulozë mikrokristaline,  celulozë, dioksid silici, acid stearik (me origjinë bimore), aroma natyrale dhe pluhur rrepe. Përmban qumësht. 

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI LAURA FARMA (MEDRESEJA) Tirane Tirane MEDRESEJA 0672024631
FARMACI KLODI BRBerat0694049620
FARMACI FARMA NET ALBTirane2248899/0697022133
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
Farmaci Dani_TRRr A Z Cajupi Pall 20_Tirane694581099
FARMACI ERIONI TRKamez_Tirane0682043077
FARMACI NILA DURRESDURRES0692939476 / 0699415511
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI DITE NATE 3_TR TIRANE,Rr"DIBRES"692948817/ 0699853336
FARMACI BESA TIRANESHKOLLA E KUQE TIRANE
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
FARMACI YLLITirane0684043778
FARMACI MEGI_ELELBASAN0694484914
Farmaci Pharma Egnatia AlketiKavaje Bulevardi Josif Budo0698771101
FARMACI LEDIA_VLVLORE
FARMACI JONA_LULushnje0695747362
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.