Vitamin B-12 (1000 mcg) with Folic Acid Lozenges

1 320 Lekë
Formule me vitamine B-12 1000 mcg dhe Acid folik.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Me acid folik
  • Për më shumë energji

Vitamina B-12 (Cyanocobalamin) është një vitaminë e tretshme në ujë, e nevojshme për mirëmbajtjen e sistemit nervor dhe për prodhimin e energjisë nga yndyrnat dhe proteinat. Vitamina B12 është thelbësore për sintezën e ADN-së gjatë ndarjes qelizore, marrja e saj në sasinë e duhur së bashku me acidin folik dhe vitaminën B6 është vendimtare për bashkëpunimin mes homocisteinës dhe metionines, duke ndihmuar në këtë mënyrë për një sistem të shëndetshëm kardiovaskular.

Përdorimi: 1 tabletë në formë karamele cdo ditë.
Përtypeni karamelen ose mbajeni në gojë derisa të shkrihet pastaj gëlltiteni.

Paketimi: 100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Acid Folik

100 mcg

25%

Vitamine B-12 (si Cianokobalamin)

1 mg

16,667%

Përbërës tjerë: Fruktozë, celulozë, sorbitol, shije natyrale, acid stearik (origjinë bimore) Stearat Magnezi (Origjinë bimore) dhe silic.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI EMBI FARMA ELBELBASAN692540210
FARMACI IRIDA ZOTAJ_VLVLORE699390926
Farmaci DODA Tirane Rruga Ndreko Rino Nr 7 0682218104, 0683024536
FARMACI GJERMANE_ELBELBASAN0693213844
FARMACI FARMATECHTirane0692075901
FARMACI ORGANIC PHARMACI BESMIRA_TRTIRANE,RR" ISLAM ALLA", PLL VJERO,KT 10698400277
Farmaci Nr. 3 (Idajet Cane)-SRPrane Spitalit-Sarande0697574019 , 0692652070
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI BESJONA_TRPrane Freskut _TIRANE697414463 / 0673740870
Farmaci Gjermane-2 Tirane Tirane Blloku Gintash_Laprake693938310 ,0695231885
DEA ONE SHPKTirane Rruga Myslym Shyri pll nr 56/20696415464 / 0672166172
Farmaci BORA-VLVlore682027785
FARMACI ANGJA DURRESDurres0694882744
FARMACI SUELA DURRESDurres0692255499
FARMACI DENADA_TRTIRANE0692915733 / 0692915783
FARMACI MATADurres0682078231
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
FARMACI DALIPI DRDurres686261268
FARMACI AMICA Tirane Tirane Blv"Gjergj Fishta",ish-ekspozita696130511
FARMACI VALBONATirane0692113487
Farmaci ORANGE 005 FARMACI Tirane,Rruga Abdyl Frasheri , god 16,hyrja,1ap2
FARMACI NECKA_SRLagja Nr.3 Sarande0686764177 , 0693052980
FARMACI JONA_LULushnje0695747362
Farmaci Dorina Prendi Rr.Luigj Gurakuqi Lezhe
FARMACI FATJONA VLOREVLORE0694737049
FARMACI LEDINA_LULUSHNJE0693152939
FARMACI ANJA POGRADECPOGRADEC0696152888
Farmaci Dani_TRRr A Z Cajupi Pall 20_Tirane694581099
FARMACI BARDHI H&BShkoder
Farmaci Alba-(Italiane)_ELElbasan692312772
COSMETIC NATURAL Rr.Egnatia Durres695223935
FARMACI E.SHERRI_LELEZHE, LGJ"BESELIDHJA"0686683404
FARMACI JULI_KORCEKORCE699239633
FARMACI ISI KORCE ( ALMA JORGJI )Korce0698296331
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
FARMACI CALLIKU SHIJAK DURRES692050515
FARMACI NILA DURRESDURRES692939476
FARMACI ARLINDI DurresDURRES, lagjja 15 Rr Petrit Llaftiu0695155677
FARMACI SAUKU_TRSAUK,TIRANE682073280
FARMACI IDIALTirane042243844
FARMACI A&G Tirane Tirane ISH-EKSPOZITA042226310 / 0692031022
FARMACI DITE E NATE_TRUshtari i Panjohur-TIRANE044313131
FARMACI MEG + Farma_TRMedreseja_Tirane0696208374
FARMACI ALFA PGPogradec0692055145
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
FARMACI FISHTA 1Tirane0692304943
FARMACI LEDIA_VLVLORE
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI DECKADurres0696526559
FARMACI ROMA 2017_TRTIRANE, Rr"Islam Alla"Pll 4/86,kt l 693992989
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.