Cranberry Mannose + Probiotics

5 200 Lekë
Formule probiotike per kujdesin e traktit urinar tek femrat, me permbajtje boronice te kuqe dhe D-Mannose.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Pastrues i traktit urinar
  • Me 10 shtame probiotike për balancë mikrobiale të shëndetshme

Cranberry Mannose + Probiotic është një formulë probiotike për kujdesin e traktit urinar tek femrat, me përmbajtje boronice të kuqe dhe D-Mannose.
Përzierja imunologjike me 10 shtame baktere probiotike ruan balancen mikrobiale delikate tek femrat. Flavonoidet dhe përbërës të tjerë bioaktivë, përmirësojnë traktin urinar duke mbrojtur sipërfaqen e mukozës brenda fshikëzes urinare. D-Mannosa është një sheqer i thjeshtë natyral që metabolizohet në sasi të vogla nga trupi dhe nuk ndikon në nivelin e sheqerit në gjak. Procesi i eliminimit bëhet natyralisht duke mbajtur mjedisin e fshikëzës urinare të shëndetshëm.

Përdorimi: 1 bustinë tretet ne 100-200 ml ujë. Mund të merren 1-3 bustina në ditë. Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë ose në periudhë laktacioni.

Paketimi: 24 bustina

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % se vleres ditore

D-Mannose

2.0 g

*

Pluhur nga lëngu I frutit të boronicës së kuqe

500 mg

*

Ekstrakt nga gjethja e Uva Ursi

5 mg

*

10 Shtame: Lactobacillus acidophilus (La-14), Bifidobacterium lactis (Bl-04), Lactobacillus paracasei (Lpc-37), Bifidobacterium breve (Bb-03), Lactobacillus salivarius (Ls 33), Bifidobacterium longum (Bl-05), Lactobacillus rhamnosus (Lr-32), Streptococcus thermophilus (St-21), Lactobacillus plantarum (Lp-115), Lactobacillus casei (Lc-11)

  2 Billion CFU *

Përbërës tjerë:  Xylitol, cranberry dhe aroma të tjera natyrale, gjethe stevia organike ekstrakt (enzime-e modifikuar glicosid stevioli), silic, acid citrik, acid tartarik, acid malik and FOS (fruktooligosakaride).

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
BIO-PARAFARMACIA FRANCEZE Tirane Tirane QENDRA TREGETARE TEG0694769600 , 0696154711
FARMACI BLEDI TIRANETirane0695448393
FARMACI JULI PATOSFier,Patos,Lgj"1 Maji",Rr "koli Marku",Obj 6/60693864030
Farmaci Orange farmaci 007Tirane Rr Kavajes pall Delijorgji0697254426, 0692209778
FARMACI HASA TIRANEKamez TIRANE0694423554
FARMACI ENIKA DRDurres052231187
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI KLODI BRBerat0694049620
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
Farmaci Oligerta Kastrioti-SRQender-Sarande692293656
Farmaci Fiori ORANGE farmaci Tirane Tirane Rr.Irfan Tomini Perb. Shkolles Mesonjtorja0698786196
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
FARMACI ZENELAJTirane0692070525
Farmaci Farmavitta 12Kavaje Lagjja nr 1
FARMACI IDIALTirane042243844
Farmaci Gurabardhi _ELELBASAN Lagjja Aqif Pasha, rruga Jakov Kilica0695253283
FARMACI BERLIN-PHARMA NR.1-ELBElbasan,Lagja Kongresi Elbasanit pallati 30/30694274586
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
FARMACI FARMA NET ALBTirane2248899/0697022133
FARMACI AGIMI 1 Tirane Tirane Astiri0696563486, 0673225364
FARMACI ELSONA TACI_FIERFIER698244562
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
FARMACI Rrapaj TRRruga Bajram Curri Tirane 692676212
FARMACI ITALFARMA ELElbasan0693370243
FARMACI DITE NATE 3_TR TIRANE,Rr"DIBRES"692948817/ 0699853336
FARMACI YLLITirane0684043778
FARMACI BLIRITirane0682030025
FARMACI ENTELA FRFier0696585091
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.