Showing 1–16 of 188 results

Acido Ialuronico 20 ml Puro Giovinezza

Trajtim i menjehershem me nje efekt te ngjashem “injeksioni”. Eshte nje xhel i koncentruar i acidit Hialuronik 100% i paster ne veprimin mbushes fale pranise se tre molekulave ne nivele te ndryshme te depertimit. Molekula e rende ka nje efekt mbushes te rrudhave ne siperfaqe dhe ndihmon ne krijimin e nje hidratimi dhe butesie.Molekulat me peshe te mesme dhe te ulet depertojne me thelle duke ndihmuar dhe duke i dhene struktures se lekures qendrueshmeri dhe elasticitet. Ideal per zonat e dehidratuara dhe me vrazhdesi te madhe.

Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre dhe ne qafe 2 here ne dite , gjithashtu mund te vendoset edhe poshte kremit tuaj te zakonshem.

Acqua di Profumo Energizzante

Kjo arome intensive, e pasur me tone pyjesh , aromatizues, nga myshku, avullon ne duar dhe ne qafe duke lene nje ndjenje freskie dhe zgjat per gjate gjithe dites.

Alga Spirulina – Tavolette

Suplement ushqimor ne trajte tabletash, me baze algsh spiruline te cilat ndihmojne ne funksionimin e duhur te sistemit nervor, riprodhues dhe imunitar. Spirulina shquhet per prani te vitaminave A, E dhe B , minerale (kalcium, magnez, fosfor, zink, hekur) dhe proteina. Ndihmon per te normalizuar nivelin e kolesterolit ne gjak, te permiresoje funksionin e sistemit imunitar dhe per te luftuar veprimin e radikaleve te lira. Rekomanduar, per furnizimin e vitaminave dhe ka permbajtje te larte te proteinave.

Perdorimi: 6 tableta ne dite ne pije (nuk duhet tejkaluar doza e rekomanduar).

Argilla Verde Ventilata – Specifici

Balte me anti- inflamatore. Pergatitja e maskes behet me pak uje ose vaj, pasi eshte bere si paste aplikohet ne lekure dhe mbahet 10 minuta. Hiqet lehtesishte me pambuk dhe uje te ngrohte.

Baby Spray SPF 50 – Viso & Corpo

Spray per bebe per fytyren dhe trupin. Mbron lekuren nga dielli dhe e hidraton ate duke e mbajtur te bute dhe te lemuar. Ka efekt qetesues me baze kamomili dhe mallow. Komponentet kryesore: ekstrakte organike te aloe , mallow, kamomil dhe calendula, allantoin, vitamine E, oryzanol. Aplikohet 20 minuta para ekspozimit ne diell.

Bagno Odoroso Rilassante

Shkume dushi mjaft delikate. Per nje pastrim te embel dhe aromatik, kujdeset per lekuren duke e bere ate te bute. I jep trupit nje embelsi te fresket gjate gjithe dites.

BAGNO PAPPA REALE

Shampo dushi e bute dhe e fresket. Me nje perberje natyrale prej pelte mbreterore, ekstrakt i sanes greke , ratania, livando Mont Blanc dhe vajra esenciale te Silvestre Pino. Pastron lekuren butesisht dhe e hidraton ate. Eshte e pershtatshme dhe per lekuren delikate te bebeve.

Bagnoschiuma – Peperoncino

Shampo dushi delikate dhe e bute. E pershtatshme per pastrim te perditshem te trupit. Kombinojeni me locion trupi dhe parfum te se njejtes linje.

Bagnoschiuma 500 ml

Nje shampo dushi mjaft e pershtatshme pas plazhit, zbut lekuren mbas ekspozimit ne diell. Me ekstrakte kamomil dhe Mallow , ekstrakt jamballi dhe kena. Arome e bute pushimesh.

Bagnoschiuma Illuminante Corallo – Acqua di Bolgheri

Shampo trupi e bute, hidraton lekuren dhe i jep asaj shkelqim. Me ekstrakte limoni dhe pelte mbreterore, ideale pas ekspozimit ne diell. Fale ndihmes se sheqerit, vajit te kokosit dhe vajit te palmes pastron butesisht lekuren, gjithashtu permban ekstrakte te trumzes, blirit dhe dellinjave tipike te bregdetit etrusk , mandarina, limon e lule te bardha bregdetare te cilat i japin lekures nje arome te fresket.