Showing 1–16 of 93 results

2 Phase Melafadin Concentrate

Faza  2  super  efektive  e substancës koncentrat aktive. 6  ampula për një seri trajtimi 6 javor.Koncentrat që absorbohet  me shpejtësi nga lëkura, rrit efektin e të  gjitha produkteve të linjes Fair Skin. Furça praktike ndihmon  në trajtimin preçiz të njollave të pigmentimit.Fytyra duket më e pastër dhe më e bukur .Me  vitamin C fosfate,acid  lipoamin,SORR  dhe  ekstrakt nga  rrënja e  pemës  së  manit.

Sasia: 6 x 7.5 ml

Acerola Vitamin C

Maska  Acerola  vitamin C  gjallëron  lëkurën  e pajetë  dhe  të  lodhur  dhe  promovon  qëndrueshmërinë  e saj  me ekstrakte  frutash  nga  qershitë  Acerola. Vitamina C  gjithashtu  stimulon   sintezën  e  kolagjenit  dhe promovon   tërheqjen  e  lëkurës  nga  thellësia  e  saj.

After Sun Lotion

Locion pas diellit. Permban substanca natyrale me efektivitet te larte te cilat eleminojne irritimin e lekures dhe balancojne mungesen e lageshtise. Efekti freskues eshte i shpejte dhe clirues. Parandalon renien e lekures – parakusht per kohezgjatje dhe nxirje. Aplikimi:Aplikojeni kremin butesisht  pas qendrimit ne diell ose perdorimit te solarit dhe shperndajeni  butesisht.

ANTI-POLLUTION CREAM 50ML

Krem  mbrojtes me substanca aktive antioksiduese me baze bimore, te cilat forcojne rezistencen e lekures ndaj ndotesve mjedisore. Permban ekstaktin e kamelles se kuqe,Saccharide Isomerate,acid hialuronik, allantoin dhe gjalp Shea.

Balancing Cream

Krem  balancues  për  kujdesin  e lëkurës  së  kombinuar . E  bën  lëkurën  të  duket  e  pastër  pa  shkëlqim  dhe   të  mirë –porëzuar . Me  ekstrakte  të  algës  së  kuqe , orizit  kaf  dhe  aloe vera.

Sasia: 50 ml & 200 ml

Bio Fruit Gel Exfoliator

Trajtues për pastrimin e poreve te bllokuara dhe përshpejtimin e ripërtëritjes së lëkurës. Me acid frutash të atij malik (acid që gjendet te molla),tartarik (acid që gjendet më së shumti te rrushi) dhe citrik (acid që gjendet te qitro). Përdorimi:Vendos Xhelin në lëkurë të pastër , 2 ose 3 herë në javë , në mbrëmje. Varet nga trashësia e lëkurës , lëreni të veprojë 5-15 minuta.

 

BODY LOTION ISOFLAVONIA 200ML

Locion trupi i pasur me substanca aktive te cilat zbusin lekuren e  trupit  dhe i japin asaj  shkelqim. Konturet e trupit  duken me te ngritura dhe me te buta e te  forta. Ka arome te lehte. Permban Isoflavones, kombucha, gjalp mangoje dhe faktore te tjere natyrore te mbajtjes se lageshtise.

 

Body Peel ‘’Eifel Moor’’

Zhveshësi   i  trupit  ‘’Eifel  Moor’’.Cdo  ditë  , qeliza   të   vdekura  sipërfaqësore   eleminohen   gjatë   proçesit   rinovues  të   lëkurës , duke  i  lënë  vend   lëkurës  së  re. Fatkeqësisht  ky  proçes  është   jo  i  rregullt, pasi   është   i  hapur  ndaj  zonave  të  thata   me  pore  të   lëkurës. Ky   krem  vepron   në   mënyrë   krejtësisht  natyrale. Xheli   i  pasur   përmban  grimca  të  imta   gërryese.

Body Polish ‘’COCOA”

Aroma  e  kakaos  është e  pagabueshme  për  tu  ndjer   sapo   ky  krem   hapet.Lëkura  e   copëtuar   e   portokallit   bashkë  me  kripën  e  detit, bëjnë  që   përdoruesi   ska  përse  pret  pret   gjatë  për  të   pasur   një  lëkurë   të   butë   dhe   të   shkëlqyeshme.Jo  vetëm  kakao ,por  edhe  portokalli  është  një  pastrues  rrënjësor   i  njohur  dhe  me  shumë   vitamina.

 

Body Rub ‘’Eifel Moor’’

Pastrues trupi ‘’Eifel Moor’’ jep ‘’prekjen ‘’ finale në  një  sjellje  veçanërisht  mbrojtëse. Xheli  i  çliruar  nga lipidet  , i cili përmban përmasa  të  vogla  alkooli, ofron  rifreskim të   menjëhershëm. Aroma tipike  Moor gjallëron edhe njëher  të fundit ndërsa  struktura e lehtë  e xhelit  zhytet me shpejtësi brenda në lëkurë.

 

Body Rub “Additive”

Kristalet  e  kripës  së   tokës  së  imët  detare  janë  të  pasura  me  ekstraktin  e  vajit  te  algave  Laminaria, kombinojnë  forcën  e  plotë  të  oqeanit  për  të  formuar  një  pudër  peeling  të  butë  por  megjithatë  efektive.Ndërsa  fuqia  gërryese  e  kristaleve  të  kripës  detare  zbut   lëkurën ,substanca  vitale  e  përbërë  nga  kripa  dhe  algat  sigurojnë  metabolizmin   me  një  stimulues  të  veçantë.

Brightening Exfoliator

Krem eksfoliant per pastrim te thelle dhe eliminimin e njollave ne lekure.
Prania e kokrizave,acidit citrik e glikolik largon qelizat e vdekura te lekures si dhe ndihmon ne zbehjen e njollave kafe .
Perdorimi : 1-2 here ne jave pas pastrimit te fytyres.Masazhohet 3-4 min ne lekuren e njomur me pak uje me mollezat e gishtave .
Shpelahet me uje te vaket.

Brightening Face Cleanser

Locion  i pasur  pastrues  për  lëkurë e cila ka nevoje te trajtohet. E bën  lëkurën  të  ndihet  e  relaksuar  dhe siguron rezultate perfekte pastrimi .Me ekstrakt  të pemës  së  manit (mana).

Sasia: 200 & 500 ml

Brightening Face Freshener

Tonik  fytyre  pa  alkool  për  fytyrë  kërkuese. Rifreskon  lëkurën  pasi   pastrohet  me ‘’Pastruesin  ndriçues  të  fytyrës’’.  Me  ekstrakt  të  pemës  së  manit  dhe  glicerinë.  

Sasia: 200 & 500 ml

Brightening Night Restore

Gjatë  natës , ndiçuesit  efektivë  të  lëkurës  ndalojnë  sintezën  e   melaninës  që  nga  burimi  dhe  ushqejne  lëkurën  me  shumë  lagështi.  Në  të  njëjtën  kohë,  riparimi  natyral  i  lëkurës  si  për  shembull   dëmtimi   i  qelizave  nga   rrezet   UV  stimulohet.  Me  ekstrakt   të   algës  së  kuqe , SORR, acid  lipoamin  dhe  solucion  diacetil  boldine.

Sasia: 50 ml

Calming Freshener

Toniku  i  fytyrës  rrotullohet   duke  pastruar  butë  dhe  lëkura  rifreskohet  këndshëm . Çdo  mbetje   hiqet   plotësisht  dhe   lëkura  pajiset   me   një  cilësi  të  qartë  dhe  poret  duken  më  mirë. Ndriçuesi   i  syve  nga   kultivimi  ekologjik  i  kontrolluar   vepron   për  të  zbutur   irritimin , ndërsa  lëngu   i  freskët  i  Aloe  Vera   ofron   një  pjesë   të  mirë  lagështie.