Showing all 7 results

ANTI-POLLUTION CREAM 50ML

Krem  mbrojtes me substanca aktive antioksiduese me baze bimore, te cilat forcojne rezistencen e lekures ndaj ndotesve mjedisore. Permban ekstaktin e kamelles se kuqe,Saccharide Isomerate,acid hialuronik, allantoin dhe gjalp Shea.

Calming Sensitive Cream

Kremi qetesues i ndjeshem eshte nje krem kujdesi i pasur me nje permbajtje lipidesh prej afersisht 25%, i cili ndihmon per te ndertuar nje Hydrolipidic te paprekur. Kujdesi dhe substancat me permbajtje lageshtie e mbajne lekuren te bute gjate dites dhe gjat nates. Lekura e irrituar menjehere behet e bute dhe me shkelqim. Ndjesi e garantuar e nje lekure te relaksuar. Me faktore mbrojtes ,isostearyl-isosterate (ISIS) acid Hialuronik, α-Bisabolol,saccharide isomerate dhe squalane.

Eye Care Lotion

Locioni për kujdesin e syve është kryesisht i lehtë për tu përhapur . Absorbohet shumë shpejtë dhe freskon në mënyrë freskuese. Efekti bashkëveprues që krijohet nga sensitiviteti dhe kompleksi mbrojtës i lëkures fortifikon funksionin kapilar dhe ul ndjeshëm rrathët e zinj rreth syve. Pra, përmban element sensitiv dhe kompleksin e mbrojtjes së lëkurës, zbardhues sysh, isosteryl-isosterate (ISIS) , α-Bisabolol dhe acid Hialuronik.

Mild Cleansing Cream

Kremi pastrues i lehte ka efekt qetesues te dukshem madje ka shperndarje dhe formulim te pasur. Kombinimi i vajrave te lekures mundeson heqjen e shpejte te makiazhit.

Soothing Face Lotion

Locion i lehte i kujdesit te fytyres, shmang  rritjen e reaktivitetit te lekures se ndjeshme. Fale cilesise se tij te pasur dhe permbajtjes se ulet te lipideve me vetem 15%,eshte nje baze ideale per makiazhin dhe kujdes i mire nate per lekure qe ka tendence te krijoje  yndyre.Efekti mbrojtes,e qeteson dhe e zbut lekuren, forcon mbrojtjen dhe parandalon irritimet.Me faktore mbrojtes , isostearyl-isostearate(ISIS), acid Hialuronik, α-Bisabolol ,saccharide isomerate dhe squalane.

 

Soothing Face Mask

Maska fresukuese e fytyrës duhet të përdoret kur lëkura na dërgon alarmin ‘’sos’’. Kjo e transformon atë në një produkt terapeutik origjinal.  Skuqja dhe enjtja qetësohen pas një periudhe të shkurtër aplikimi. Përmbajtja e lartë e bimëve në të ul ndjeshëm zgjerimin e kapilarëve të gjakut dhe normalizon dukshëm aftësinë e lëkurës sensitive për të reaguar.

Soothing Gel Toner

Toneri xhel qetesues mund te beje me shume se nje Tonik klasik fytyre.Toner xheli qetesues perbehet nga substanca aktive qetesuese me baze bimore.Lageshtia e cila gjendet ne te,rrit funksionin mbrojtes te lekures dhe menjehere zhduk ndjesine e lekures delikate dhe te tensionuar.Me permbajtje komplekse te ndjeshme dhe aloe vera.