Showing all 9 results

Day Vitalizer

Krem i kujdesit ditor për lëkurë të thatë. Rimbush gropëzat e lagështise dhe redukton rrudhat e shkaktuara nga thatësia. Me përmbajtje te acidit Hialuronik ,alga Atlantiku, bima e shkretëtirës Imperata cylindrica dhe vaj macadamia.

Eye Zone Gel

Xhel rifreskues ,hidratues për rrathët e syve. Zbut rrudhat e shkaktuara nga thatësia dhe zvogëlon enjtjet dhe nxirjet rreth syve. Ideal për personat te cilët mbajnë lente dhe syze.  Me përmbajtje të acidit Hialuronik.

EYE CARE CREAM 15ML

Asnje zone ne fytyre nuk eshte aq e ndjeshme sa zona e syve. Lekura ne zonen e syve  eshte 5 here me e dobet se ne cdo pjese tjeter  te fytyres. Ne te njejten kohe qarkulllimi i saj nuk eshte aq i mire, veshtire se ka ndonje gjender sebum  dhe mungon mbushja e indit dhjamor. Ky krem  kujdesi i syve redukton rrathet e zinj rreth syve dhe enjtjen e tyre.

FACE OIL 50ML

Vaj per fytyren, per lekure te thate. Balancon thatesine dhe mungesen e lipideve. Me baze bimore te vajit te makadamias dhe squalane.

Hyaluron Impulse

Kapsula kuruese per fytyrë të thatë ofron një përbërje te butë dhe e bën fytyrën vecanërisht te butë. Hapni kapsulën me një palë gërshërë. Nxirrni jashtë të gjithë përbërjen dhe aplikojeni në fytyrë dhe qafë duke përdorur majat e gishtave . Këshillohet vetëm per përdorim te jashtëm.

Hydrating Gel Mask

Maskë  xheli freskuese per fytyrë me lagështi te pakët. Hidraton intensivisht lekurën per nje periudhë te gjatë kohore. Me një ekstrakt nga bima e shkretëtirës Imperata cylindrica dhe vaj makadamie.

Mild Creamy Cleanser

Krem   pastrues  i lehtë  për  fytyrë  të  thatë. E mban   fytyrën   të  pastër  dhe  e  përgatit  atë  për  hapat  e tjerë  kurues. Me përmbajtje të  vajit  natyral të  avokados.

Ofrohet në sasinë 200ml dhe 500ml.

Mild Face Rub

Kremi   fshirës  i  fytyrës  largon  qelizat  e  vdekura  nga  lëkura  e  thatë, duke  e  bërë  atë  më  elastike  dhe  më  te butë.  Me  perla  membrane  (lëkure)  te  përbëra nga dylli i jojobes  dhe  nga  vaj  kokosi  kurativ.  Aplikohet  në  lëkurë   të  pastër   1  ose  2  herë   në  javë.

Ofrohet në sasinë 50ml dhe 200ml.

 

Radiant Firming Tonic

Tonik rifreskues fytyre për lëkurë të thatë. Rifreskon lëkurën pas pastrimit me kremin pastrues të lehtë (Mild Creamy Cleanser).  Me përmbajtje kolagjeni i cili mundëson hidratimin e lëkurës.

Ofrohet në sasinë 200ml dhe 500ml.