Showing 273–288 of 371 results

PROXERA PSOMED 40 GEL

Xhel eksfoliant intensiv me 40% ure, për trajtimin dhe prevenimin e hiperkeratosës, pllakave kutane dhe simptomave të lidhura me pruritin, eritemën, ekzemën. Vepron si eksfoliant kutan, hidraton dhe qeteson lekurën.

Sasia: 100 ml

Purifying Mask

Maskë përthithëse e yndyrës për pastrim të thellë të lëkurës. Me dhe’ kurues, substancë aktive kundër sebumit( yndyrës) me acid oleanolic dhe ekstrakt aloe vera.Përdoret në fytyrë të pastër, disa herë në javë duke lënë jasht zonën e syve. Vepron për 20 minuta dhe pastaj shpëlajeni tërësisht.

 

Purifying Tonic Lotion

Tonik  fytyre pa alkool me një vlerë pH(pehashi) të pranueshme për lëkurën , qe rregullojne rrjedhën e yndyrës.Me ekstrakt majaje dhe allantoin (Komponent i shumë bimëve).

 

Radiant Firming Tonic

Tonik rifreskues fytyre për lëkurë të thatë. Rifreskon lëkurën pas pastrimit me kremin pastrues të lehtë (Mild Creamy Cleanser).  Me përmbajtje kolagjeni i cili mundëson hidratimin e lëkurës.

Ofrohet në sasinë 200ml dhe 500ml.

RADIANT SERUM 30ML

Lekura e bute dhe me nje cehre roze i jep njerezve nje pamje rinore te fresket dhe rrezatuese. Serumi rrezatues eshte nje serum freskues per te gjitha llojet e lekurave, te cilat shfaqen te lodhura dhe te zbehta.Nje ekstrakt i vecante bimor pengon tyrosinase, enzimen kyc ne prodhimin e melanines kafe dhe ne kete menyre dhe krijimin e spoteve te pigmentimit. I jep lekures rrezatim te dukshem, furnizon ate intensivisht me lageshti dhe redukton vijat dhe rrudhat.

Rich Nutrient Skin Refiner

Krem  zbutës  për  lëkurë  kërkuese. Siguron  përmirësim  të  dukshëm  të  strukturës  së  lëkurës, plus  rrit  aftësinë  ripërtëritëse  dhe  elasticitetin  e saj  dhe  vepron   kundër   plakjes  së  parakohshme  të  lëkurës.  Me një  ekstrakt  të  proteinave  të  drithërave (foragjereve)  dhe  acid hialuronik.

Sasia: 50  ml

Rich Eye Contour Cream

Krem  zbutës   i  kujdesit  të  cilësisë  së  lartë  për  sytë  për  lëkurë   kërkuese. Mbron  dhe   kujdeset   për  zonën  sensitive  rreth  syve.  Me  vaj  makadamie,vitaminë  A  palamitate ,acid hialuronik   dhe  një   përbërje  që  mundësohet  nga   një  sheqer  natyral   për  të  ruajtur  lagështinë.

Sasia: 15 & 30  ml

RICH FIRMING CREAM 50ML

Krem shkelqyes  i pasur me substance aktive  dhe me efekt anti-rrudhe. Substancat aktive te reja kunder plakjes jane: ekstraktet e orizit, jonxha  dhe white lupines, zhvillojne efektin e tyre pikerisht ne vendin e ndodhjes. Renia e elasticitetit  luftohet duke permiresuar kohezionin e qelizave, konturet  e fytyres duken me te forte dhe me shkelqim.

Ristrutturante

Ristrukturues dhe rimodelues flokesh. Permban Panthenol i cili ben te mundur veprimin plotesues te flokeve. I jep flokeve shkelqim dhe largon elektrizimin e tyre.

Aplikimi: Aplikohet ne floke te lagur edhe te thate cdo dite nese deshironi e shpelani ne te kundert jo.

Sapone – Sweet Bio-peeling Soap – Glycolic Acid

Sapun i lengshem me acid glikolik qe ndihmon ne procesin turn –over te qelizave te lekures. Pastron thellesisht ate duke ndihmuar ne eleminimin e njollave kafe, pikat e zeza dhe aknet. Ideal per lekuren e fytyres, duarve dhe trupit.

Perdorimi : ne mengjes dhe ne mbremje duke e masazhuar rreth 4 -5 minuta dhe me pas shpelajeni me uje te ngrohte.

Sapone di Aleppo

Sapun Aleppo eshte ideal per perdorime te ndryshme si: sapun trupi, sapun fytyre, sapun per rroje.