Showing 49–64 of 371 results

Burro di Karitè Puro

Gjalpe shea 100% organik , i marre direkte nga arra Shea. Zbut dhe ushqen lekuren, gjithashtui buzet dhe floket. Parandalon plakjen e lekures dhe mundeson zhdukjen e rrudhave. Aplikojeni ne lekure te paster dy here ne dite duke e masazhuar lehte.

Calming Freshener

Toniku  i  fytyrës  rrotullohet   duke  pastruar  butë  dhe  lëkura  rifreskohet  këndshëm . Çdo  mbetje   hiqet   plotësisht  dhe   lëkura  pajiset   me   një  cilësi  të  qartë  dhe  poret  duken  më  mirë. Ndriçuesi   i  syve  nga   kultivimi  ekologjik  i  kontrolluar   vepron   për  të  zbutur   irritimin , ndërsa  lëngu   i  freskët  i  Aloe  Vera   ofron   një  pjesë   të  mirë  lagështie.

Calming Sensitive Cream

Kremi qetesues i ndjeshem eshte nje krem kujdesi i pasur me nje permbajtje lipidesh prej afersisht 25%, i cili ndihmon per te ndertuar nje Hydrolipidic te paprekur. Kujdesi dhe substancat me permbajtje lageshtie e mbajne lekuren te bute gjate dites dhe gjat nates. Lekura e irrituar menjehere behet e bute dhe me shkelqim. Ndjesi e garantuar e nje lekure te relaksuar. Me faktore mbrojtes ,isostearyl-isosterate (ISIS) acid Hialuronik, α-Bisabolol,saccharide isomerate dhe squalane.

Capillar Stop – Crema Gambe

Mundeson qarkullimin ne kapilar. Eshte pershtatur per te mbrojtur muret e kapilareve dhe per te ndihmuar mikroqarkullimin. Aplikohet dy here ne dite duke u masazhuar lehte.

Capsule Miglio Plus

Integrator ushqimor i pasur me mel, selen, silic dhe vitamina te dobishme per ushqyerjen e lekures, flokeve dhe thonjve. Permban amino acid L- cisteine dhe L- mitionina , te cilet forcojne keratinen e flokeve.

Perdorimi: 1 ose 2 kapsula ne dite.

Caviar Extract

Në  kohën  kur  ndjeshmëria  ndaj  stresit  rritet ,konturet  e  fytyrës  duken  pjesërisht  të  plogësht  dhe  të  lodhur.  Çfarë  ne  kërkojmë  është  një  stimulant  për  të  rigjeneruar  dhe  aktivizuar  ato. Me  ekstrakte  substancash  aktive  biologjike  ekstrakti   i  Havjarit   ofron   një  stimulant  ideal. Me acid  Hialuronik  dhe  ekstrakte  Havjari  dhe  artemia (gjen  i marrë   nga  krustacet   ujore  të  njohur  si  ‘’karkaleca  shëllirë’’).

Cellulite Contour Formula

Substanca aktive  e celulitit  me  bazë  bimore, përmban  mikroalga, lulëkuqe  me  brirë  të  verdhë  dhe  kafeinë, lufton  shenjat  fillestare  të  celulitit , bën  aktivizimin e lipolizës, formimin  e qelizave  të  reja  të  lipideve  dhe  redukton  indin  dhjamor   egzistues. Peptidet  elastin-stimuluese  gjithashtu  fortifikuese  të  elasticitetit   të  lëkurës   sigurojne  qëndrueshmëri  në rritje.

Shënim: Efekti  aktivizues  i  metabolizmit  mund  të  çojë  në  ndjenjë  të  ftohti/ngrohti. Lani duart  pas  aplikimit.

Clarifying Cleansing Gel

Xhel pastrues i lehtë i cili përhapet butësisht dhe bën të mundur pastrimin e plotë të lëkurës. Me përmbajtje të ekstraktit te majasë , molekula sheqeri dhe allantoin (komponent i shumë bimëve).

Cleansing Milk

Qumështi  pastrues  është  një  locion  i lehtë  i cili  ruan  mbrojtjen  e lindur  të  lëkurës në  një  mënyrë  veçanërisht  të  butë   dhe  e  bën  lëkurën  të  ndihet  e  pastër. Vaji   i  pasur   dhe   lëngu  i   freskët   i  Aloe Vera  veprojnë   për   të  zbutur  dhe  hidratuar   lëkurën  edhe  gjate  pastrimit  të  saj.

Cleansing Mousse

Shkumë  e butë  pastruese   për   rigjenerimin  e lëkurës. Me   kombucha  (lloj  çaji)  dhe  molekula  të  pranueshme   për   lëkurën   për   një  fytyrë   të  pastër  dhe  të  freskët. Heq  butësisht makiazhin  duke  e  tretur  në  ujë.

Sasia : 150  ml

 

Clorofilla Plus

Integrator ushqimor. Natyral dhe vegjetal me veti antioksiduese, perdorim i nevojshem ne rast anemie , gjithashtu rregullon veprimin e zorreve.

Contorno Occhi Liposomia – Formula Giovinezza Profonda

Formule xhelatinoze per konturin e syve teper delikat. Me permbajtje vitamine A dhe E te cilat ndihmojne ne eleminimin e rrudhave, gjalpe Shea, avokado dhe jojoba te cilat parandalojne krijimin e rrudhave te reja.

Aplikimi: Cdo mengjes dhe cdo mbrembje duke u masazhuar me mollezat e gishterinjeve derisa lekura ta perthithe.

Contorno Occhi-Labbra – Formula Giovinezza Profonda

Serum lifting kunder rrudhave te syve dhe buzeve. Me vaj argan dhe gjalpe Shea , vitamine e cila ushqen lekuren dhe e zbut ate. Ka nje efekt terheqes te menjehershem fale pranise se acidit hialuronik. Deperton ne thellesi fale trajtes se lengshme qe ka.

Aplikimi: Cdo dite ne mengjes dhe ne darke duke e perhapur me mollezat e gishterinjeve.

COOLING LEG LOTION 150ML

Krem per kembe te lodhura . Me efekt qetesues dhe freskues,rrigjalleron lekuren e kembeve dhe permireson qarkullimin e gjakut. I qeteson dhe i freskon menjehere. Me permbajtje te gjethes se hardhise se rrushit te kuq, geshtenje kali dhe mente.

Creamy Body Pack ‘’CRANBERRY’’

Paketë  trupi  kremoze  ‘’Boronicë  e  kuqe’’. Ëmbëlsirë   me  fruta  posaçërisht  për  trupin. Substancat  biologjike  aktive  nga  boronica  e  kuqe  e lë  shpejt  rutinën  në  harresë  dhe  ‘’jep  fuqi   kundra   plakjes’’. Lëkura   ndihet   e   butë  dhe   e  fortë   falë   përbërësve   të  lartë   të  tocotrienolit  dhe  acideve  yndyrore  esenciale.