Showing 1–16 of 362 results

2 Phase Melafadin Concentrate

Faza  2  super  efektive  e substancës koncentrat aktive. 6  ampula për një seri trajtimi 6 javor.Koncentrat që absorbohet  me shpejtësi nga lëkura, rrit efektin e të  gjitha produkteve të linjes Fair Skin. Furça praktike ndihmon  në trajtimin preçiz të njollave të pigmentimit.Fytyra duket më e pastër dhe më e bukur .Me  vitamin C fosfate,acid  lipoamin,SORR  dhe  ekstrakt nga  rrënja e  pemës  së  manit.

Sasia: 6 x 7.5 ml

Acerola Vitamin C

Maska  Acerola  vitamin C  gjallëron  lëkurën  e pajetë  dhe  të  lodhur  dhe  promovon  qëndrueshmërinë  e saj  me ekstrakte  frutash  nga  qershitë  Acerola. Vitamina C  gjithashtu  stimulon   sintezën  e  kolagjenit  dhe promovon   tërheqjen  e  lëkurës  nga  thellësia  e  saj.

Acido Ialuronico 20 ml Puro Giovinezza

Trajtim i menjehershem me nje efekt te ngjashem “injeksioni”. Eshte nje xhel i koncentruar i acidit Hialuronik 100% i paster ne veprimin mbushes fale pranise se tre molekulave ne nivele te ndryshme te depertimit. Molekula e rende ka nje efekt mbushes te rrudhave ne siperfaqe dhe ndihmon ne krijimin e nje hidratimi dhe butesie.Molekulat me peshe te mesme dhe te ulet depertojne me thelle duke ndihmuar dhe duke i dhene struktures se lekures qendrueshmeri dhe elasticitet. Ideal per zonat e dehidratuara dhe me vrazhdesi te madhe.

Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre dhe ne qafe 2 here ne dite , gjithashtu mund te vendoset edhe poshte kremit tuaj te zakonshem.

Acknes cerotti

Acknes cerotti janë leukoplaste të tejdukshëm në formë rrethore, që aplikohen direkt tek zona akneike e fytyrës ose e trupit tuaj me bazë vaj esencial tea tree.

Vaji esencial tea tree tek leukoplastët është një produkt nga Australia, i cili është përdorur në shekuj për vetitë e tij. Ndër të tjera përmbajnë acid azelaik (purifikues) ,Zink (normalizues i yndyrës), Aloe Vera (hidratuese dhe ushqyese) vitaminë A, E, F (shumë të nevojshme për lëkurën).
Falë teknologjisë së vecantë, përbërësit natyralë clirohen në lëkurën e irrituar për 6-8 orë në mënyrë të kontrolluar dhe të përqëndruar duke dhënë rezultate të dukshme që në aplikimet e para.

Perdorimi: Pasi të keni larë dhe tharë lëkurën, vendosni leukoplastët tek aknet ose zonat që doni të trajtoni.

Paketimi: 24 copë

Acknes gel

Acknes gel është xhel transparent për fytyrën me bazë vaj esencial tea tree, i formuluar për lëkurat mikse dhe të yndyrshme me tendencë akneike.
Produkti ideal për të eleminuar shenjat e akneve dhe hiperpigmentimin lëkurës.

Vaji esencial tea tree është një produkt nga Australia, i cili është përdorur në shekuj për vetitë e tij.
Ndër të tjera përmban acid azelaik (purifikues) ,Zink (normalizues i yndyrës), Aloe Vera (hidratuese dhe ushqyese) vitaminë A, E, F (shumë të nevojshme për lëkurën).

Perdorimi: Aplikoni një sasi të vogël xheli në lëkurë të larë dhe të thatë 1 ose 2 herë në ditë.
Mos e aplikoni afër syve, hundës dhe gojës.

Paketimi: 25 ml

ACNET AZELIKE

Trajtim topik i akneve nga format me te lehta ne ato te moderuara, ne prezence te inflamacionit. Ideal edhe si trajtim afatgjate ndihmes i terapise farmakologjike ne format e moderuara e te renda. Permban Acid Azelaik 5%, acid Salicilik 2%, acid glikolik 8%, β-glucane/ L-carnosine, vitamine E.

ACNET CREMA

Trajtim lokal  dhe parandalues i akneve te lehta ose te moderuara. Ka nje veprim te ekuilibruar keratolitik. Stimulon turn-overin e qelizave. Redukton dhe normalizon sebumin. Mund te perdoret si ndihmesne terapine farmakologjike ose si trajtim mbajtes. Permban acid salicilik  1%, acid glikolik 6%.

Acqua di Profumo Energizzante

Kjo arome intensive, e pasur me tone pyjesh , aromatizues, nga myshku, avullon ne duar dhe ne qafe duke lene nje ndjenje freskie dhe zgjat per gjate gjithe dites.

ACTEEN Hydramat cream sebum-normalising

Trajtim i perditshem qe normalizon prodhimin e yndyres. Ne saje te konsistences mikroporoze, absorbon yndyren e tepert. Emulsion i lehte, freskues, perthithet shpejt dhe hidraton lekuren. Mund te perdoret dhe si baze per trukun. Neutralizon efektin shkelqyes.

ACTEEN MAKE MAT cream compact foundation

Formulim kremoz me efekt mat dhe mbulim te mesem – te larte, fsheh qe te gjitha parregullsite e fytyres se yndyrshme ed me tendence per akne. Ndihmon ne mbrojtjen e lekures nga rrezet UVA e UVB sepse ka mbrojtes solare te larte  (SPF 50) vetem me filtra minerale. Pa efekt shkelqyes, i jep fytyres tuaj nje komfort qe zgjat gjithe diten. Rezistent ndaj ujit dhe djersitjes. I disponueshem ne 4 tonalitete : 00 EX LIGHT, 01 LIGHT,  02 MEDIUM, 03 DARK.

ACTEEN Quick pen anti-imperfection

Trajtim lokal intensiv  per nje zhdukje te shpejte te akneve. Absorbohet shpejt, normalizon sekrecionin e gjendrave sebace, kontrollon poliferimin baktrerial, neutralizon hiperkeratinizimin. Permban acid salicilik, bakterostatike (piroctone olamine, clorhexidine), alantoine, vitamine E etj.

ACTEEN SK’IN Food supplement skin-normalising action

Tableta te tretshme ne goje, te pershtatshme per adoleshentet, me veprim sebo-normalizues te lekures. Permban vitamine B1,B2,B6, biotine, zink, glutation,  β-glucane/ L-carnosin,L-cystine.

Dozimi: 1 tablete ne dite, ne cdo moment te dites, te shkrihet ngadale ne goje.

 

ACTEEN TRANSPARENT TOUCH

Nje formulim i bute, i prekshem, ne forme pudre, sebum absorbues. Parandalon shkelqimin e lekures dhe krijon nje mbulim pa ngjyre, transparent me efekt ultra mat. Mund te aplikohet i vetem per te mbuluar parregullsite e lekures ose mbi fondatinen per te dhene nje mbulim shtese qe zgjat shume kohe.

After Sun Lotion

Locion pas diellit. Permban substanca natyrale me efektivitet te larte te cilat eleminojne irritimin e lekures dhe balancojne mungesen e lageshtise. Efekti freskues eshte i shpejte dhe clirues. Parandalon renien e lekures – parakusht per kohezgjatje dhe nxirje. Aplikimi:Aplikojeni kremin butesisht  pas qendrimit ne diell ose perdorimit te solarit dhe shperndajeni  butesisht.