Acknes gel

Acknes gel është xhel transparent për fytyrën me bazë vaj esencial tea tree, i formuluar për lëkurat mikse dhe të yndyrshme me tendencë akneike.
Produkti ideal për të eleminuar shenjat e akneve dhe hiperpigmentimin lëkurës.

Vaji esencial tea tree është një produkt nga Australia, i cili është përdorur në shekuj për vetitë e tij.
Ndër të tjera përmban acid azelaik (purifikues) ,Zink (normalizues i yndyrës), Aloe Vera (hidratuese dhe ushqyese) vitaminë A, E, F (shumë të nevojshme për lëkurën).

Perdorimi: Aplikoni një sasi të vogël xheli në lëkurë të larë dhe të thatë 1 ose 2 herë në ditë.
Mos e aplikoni afër syve, hundës dhe gojës.

Paketimi: 25 ml