Inulin Powder, Organic

€14.42
Inuline e cila ofron suport prebiotik dhe ruan dhe miremban funksionin intestinal.
Availability: In stock
SKU: 10428
  • Suport prebiotik
  • Ushqyes i baktereve të mira
  • Indeks glicemik shumë i ulët

Inulina është një frutooligosaharid (FOS) dhe fibër prebiotike solubile e cila është rezistente ndaj tretjes dhe arrin deri tek zorra e trashë. Bakteret probiotike të zorrëve konsumojnë Inulinë dhe si rezultat prodhojnë acide yndyrore me varg karbonik të shkurtër, të cilat ushqejnë qelizat që rrethojnë zorrën e trashë.
Inulina ruan dhe mirëmban funksionin intestinal, ka shije të këndshme dhe i jep pak ëmbëlsi frutave ose pijeve, por gjithashtu ka indeks glicemik shumë të ulët dhe nuk ndikon negativisht tek nivelet e glukozës.

Përdorimi: 1 lugë caji, 1-3 herë në ditë të përzier me pije ose ushqim.
Filloni me 1 lugë caji në ditë pastaj rriteni dozën, në mënyrë që të shmangni shqetësimet gastrointestinale.

Paketimi: 227 g

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Kalori

5

 

Totali I karbohidrateve

2.7

1%

Fibra dietike

2.5

10%

Inulinë Organike (FOS) (nga Agave Blu)

2.8

*

Përbërës tjerë: Nuk ka.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI ESLERLagjja Qemal Stafa,Rr.Daut Borici_Shkoder0697724487
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
FARMACI PETAL FARMA TIRANETIRANE0694008900
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
Farmaci NEXTPHARMATirane Rr. Haxhi Dalliu God. 12 Hyrja 20699150093
Farmaci Lek Lleshi-V DejesVau i Dejes-Shkoder683733316
FARMACI ORGANIC PHARMACI BESMIRA_TRTIRANE,RR" ISLAM ALLA", PLL VJERO,KT 10698400277
FARMACI FU -FARMA Tirane
FARMACI URGJENCA_KOKORCE672022901
Get the Latest News from us. Give us your email and stay in touch.