Calcium & Magnesium Tablets

1 750 Lekë
Kalcium dhe Magnez ne doze te larte.
Disponibiliteti: Ne gjendje

NOW® Calcium & Magnesium kombinon këto dy minerale esenciale që luajnë një rol shumë të rëndësishëm në proceset fiziologjike. Të dy këto nutrient janë esencial për shëndetin neurologjik, muskular, mirëfunksionimin e enëve të gjakut, ruajtjen e balacës të likideve të trupit dhe formimin dhe mirëmbajtjen e kockave dhe artikulacioneve.

Përdorimi: 2 tableta në ditë.

Paketimi: 100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Kalcium
(nga Karbonat Kalciumi, Citrat Kalciumi dhe Askorbat Kalciumi)

1 g (1,000 mg)

77%

Magnez
(nga Oksid Magnezi, Citrat Magnezi dhe Askorbat Magnezi)

500 mg

119%

Përbërës tjerë: Mikrokristalinë celuloze, stearat magnezi (origjinë bimore), Hidroksipropil celulozë, Dioksid silikoni, Natrium croscarmelozë dhe Acid stearik (origjinë bimore).

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci Nr. 3 (Idajet Cane)-SRPrane Spitalit-Sarande0697574019 , 0692652070
FARMACI IGLI B&D_DurresDurres
FARMACI MISHELDURRES0674044040
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
FARMACI EVITATirane042257187
FARMACI ALDA _FIERFIER,LGJ'KASTRIOTI'696433058
FARMACI FATJONA VLOREVLORE0694737049
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
FARMACI NILA DURRESDURRES692939476
FARMACI SHAMETI DURRESDURRES697703001
FARMACI MATA 2_DRL.13 Rruga"PAVARSIA"Plepa Durres0682599458
FARMACI EKONOMITirane0696050620
FARMACI TONI_SAUKSAUK_TIRANE0682073280 / 0692160173
Farmaci Sauku 2Rr. ELB Godina 403, Hyrja 2 Tirane0695175374
FARMACI ITALFARMA DRL. 11, Bulevardi kryesor-Durres0689021885
FARMACI REGI DURRESDurres0552223927
FARMACI SAUKU_TRSAUK,TIRANE682073280
FARMACI EDEN TIRANEZogu i zi TIRANE0694255869
FARMACI MEG + Farma_TRMedreseja_Tirane0696208374
FARMACI 21 TIRANERr.Frederik Shirokai TIRANE(21 Dhjetori)0693644133
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
FARMACI BESA TIRANESHKOLLA E KUQE TIRANE
Farmaci IVATirane Rr. Mihal Grameno pll 13shk3 kt 1 ap 410693924196
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
FARMACI LOLA ANILA 2 KAVAJE0693946262
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI GJERMANE_ELBELBASAN0693213844
FARMACI DECKADurres0696526559
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.