Kid Cal Chewables

2 500 Lekë
Kalcium, magnez dhe vitamine D ne forme karameleje te pertypshme me shije portokalli.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Citrat kalciumi, Magnez dhe vitaminë D,
  • Me shije portokalli

 

Sipas studimeve shumë fëmijë në përditshmërinë e tyre nuk arrijnë të plotësojnë dozën e rekomanduar 800-1300 mg kalcium. Now® ka formuluar Kalcium formë karameleje përtypshme me shije portokalli, që fëmijët ta pëlqejnë dhe ta marrin lehtësisht kalciumin, magnezin dhe vitaminën D të cilët janë të nevojshme për rritjen e tyre të shëndetshme.

Përdorimi: Për fëmijë nga 2 vjec e sipër, 1 tabletë në formë karamele të përtypshme. Tableta duhet të përtypet ose të thyhet.

Paketimi: 100 karamele

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

 Për fëmijë <4 vjec

Per fëmijë 4 vjec e sipër

Kalori

5

 

Vitamin A 
(100% si Beta-karoten)

200 IU

8%

4%

Totali i karbohidrateve

1 g

*

Vitamin D
(
si Ergocalciferol)

100 IU

25%

25%

Sheqer

0

*

Kalcium
(citrat kalciumi)

100 mg

13%

10%

Xylitol

<1 g

*

Magnesium
(nga citrat magnezi)

50 mg

25 %

13%

Përbërës tjerë: Xylitol, hidroksipropil celulozë, pluhur natyral nga lëngu I portokallit, acid stearik (origjinë bimore), celulozë microkristaline, pluhur vaj kokosi, xanthan gum, acid citrik, shije natyrale, ekstrakt organik nga gjethi i Stevia (enzimë e modifikuar glukosidet e steviolit) dhe dioksid silici.
Përmban sojë dhe pluhur nga vaji i kokosit

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI KAMEL FARMA Tirane (Laprak)Tirane Laprak676008703
FARMACI BLIRITirane0682030025
Farmaci Dani_TRRr A Z Cajupi Pall 20_Tirane694581099
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI NURI_LULUSHNJE693326456
FARMACI ENTELA FRFier0696585091
Farmaci JAKO-SHSHKODER0692274224 , 0694899999
FARMACI VALBONATirane0692113487
FARMACI ORGANIC PHARMACI BESMIRA_TRTIRANE,RR" ISLAM ALLA", PLL VJERO,KT 10698400277
FARMACI JULI PATOSFier,Patos,Lgj"1 Maji",Rr "koli Marku",Obj 6/60693864030
FARMACI SUELA DURRESDurres0692255499
FARMACI MATADurres0682078231
Farmaci Fiori ORANGE farmaci Tirane Tirane Rr.Irfan Tomini Perb. Shkolles Mesonjtorja0698786196
FARMACI KLODI BRBerat0694049620
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
FARMACI DALIPI DRDurres686261268
Farmaci ANA-2014 TIRANEPrane Rruga e Teleferikut TIRANE695705558
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.