Iron Complex Veg Tablets

1 790 Lekë
Kompleksi hekurit eshte nje perzierje unike e Ferrochel dhe bashke-perberesve te tij te rendesishem te kombinuar me elemente botanike.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 10113

NOW® Iron Complex është një përzierje unike e Ferrochel® dhe bashkë-përbërësve të tij të rëndësishëm të kombinuar me elementë botanikë. Hekuri është një mineral i nevojshëm për formimin e hemoglobinës. Vitamina B12 dhe acidi folik janë të nevojshëm për prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut, ndërsa vitamina C është e njohur që rrit përthithjen e hekurit në traktin gastrointestinal.

Përdorimi: 1 kapsulë cdo ditë të shoqëruar me ushqim.

Paketimi: 100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Vitamin C (si acid absorbik)

50 mcg

56 %

Acid folik

333 mcg DFE (200 mcg acid folic)

56%

Vitamin B12 (si Cianokobalamin)

50 mg

2083

Hekur (nga Ferrochel® bisglicenat hekuri)

27 mg

150 %

Rrënjë organike nga Angelica Sinensis)

100 mg

*

Mjeder (gjethja e Rubus Idaeus)

100 mg

*

Përbërës tjerë: Celulozë, acid stearik (origjinë bimore), kroskarmeloz natriumi, silic, stearat magnezi (origjinë bimore) dhe shtresë vegjetariane.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI KOLISTirane04 2231552 ,0684005030
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI E.SHERRI_LELEZHE, LGJ"BESELIDHJA"0686683404
FARMACI ESLERLagjja Qemal Stafa,Rr.Daut Borici_Shkoder0697724487
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.