TRIDERM CINQUE BARRIER CREAM

€13.53
Krem i cili siguron mbrojtje afatgjate kunder acarimit te lekures, skuqjes dhe reaksioneve alergjike.
Disponibiliteti: Nuk ka gjendje te disponueshme
SKU: 0422

Fale formules se vecante trefazore, kremi krijon nje shtrese mbrojtese qe mbron lekuren nga agjentet mjedisor (era, i ftohti) pa penguar frymemarrjen qelizore. Rekomandohet te perdoret per te parandaluar kontaktin me faktore qe shkaktojne acarim te lekures per te parandaluar dermatitin e kontaktit, dermatitin alergjik dhe dermatitin atopik.

Permban:

Vajra mineral: Ka efekt emolient dhe rilipidisues. Tolerohen mire edhe nga lekura me tendence alergjie.

Polimere barrier-formues: Formojne nje shtrese te padukshme mbi lekure qe e mbron ate nga substancat e tretshme ne yndyre dhe ato te tretshme ne uje, duke siguruar nje mbrojtje te plote. Lejon qe oksigjeni, dioksidi i karbonit dhe avulli i ujit te kaloje neper te.

Vajra silikoni: Zbusin dhe mbrojne lekuren.

Perdorimi: Aplikojeni nje ose dy here ne dite ne zonat qe kerkojne trajtim, para ose pas skuqjes.

Paketimi: 50 ml

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Specifikime
Sipas trupitTrupi
Sipas tipit te produktitKrem
Sipas LinjaveBionike
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.