ACNET AZELIKE PLUS TREATMENT

2 050 Lekë
Krem ne trajte xheli per lekurat seborroike me akne. Permban acid azelaik, HPR (gjenerate e re retinoidi) dhe AHA (alfa hidroksi acide).
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 10755

Fale efektit keratolitik, bakterostatik dhe sebum rregullatore , keto ingrediente ndihmojne per te luftuar formimin dhe zhvillimin e komedoneve (pikave te bardha dhe te zeza ne lekure), si dhe mbajne ne kontroll proliferimin e bakterit qe shkakton akne. Parandalon dhe trajton jo vetem aknet, por edhe shenjat qe ato lene ne lekure. 

Permban:

Acid azelaik: Rregullon sebumin, ka efekt keratolitik dhe bakteriostatik. Punon ne te gjitha komponentet e akneve ne fytyre: kontrollon sekretimin e sebumit, efekt keratolitik, kontrollon perhapjen e bakterit qe shkakton akne (Cutibacterium acnes)

Retinoid: Ka efekt keratolitik dhe ndihmon ne uljen e inflamacionit.

Acidi Glikolik: Parandalon krijimin e komedoneve dhe zhvillimin e tyre.

Acidi suksinik: Ka efekt keratolitik dhe antibakterial kunder C.Acnes

Azetrap System™: Ndihmon ne clirimin gradualisht te acidit azelaik, cka e ben kete produkt me te vecante nga produktet e tjera ne treg. 

Perdorimi: Aplikoni kremin nje here ne dite, pas pastrimit te lekures, rekomandohet ne mbremje. Ne mengjes rekomandohet perdorimi i kremit te diellit.

Paketimi: 30 ml

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI DJEPAXHIJA SHKODER, Rr Isuf Sokoli prane klubit te gjuetareve0699777985 / 0693747700
Farmaci GEMADurres Shijak Rruga Brigada 10 0695871710
FARMACI DEA-PLUS(+)Rruga e Dibres_Tirane422458590
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Farmaci Neo 1Tirane Farke Liqeni i thate kompleksi Kolombo 0695295675
FARMACI JULI_KORCEKORCE699239633
FARMACI KOLISTirane04 2231552 ,0684005030
Farmaci FarmaTea Tirane Rruga Hamdi Garunja0692336305
Farmaci Oligerta Kastrioti-SRQender-Sarande692293656
FARMACI MIA_TR (D.BOSKO)TIRANE,DON BOSKO042205331 / 0694893930
Farmaci BRISITirane Rruga Sami Frasheri pll 11 shk 3 kt 1 ap 190692329297
FARMACI BOCILagja Beslidhja,Rr.Papa Gjon Pali ll Lezhe0696297455
Farmaci Nabis_TRIsh Garda e Republikes_TIRANE693587909
FARMACI ANROFARM PGPogradec0692531404 / 0682758824
FARMACI MEDIKAMENTATIRANE
FARMACI YLLITirane0684043778
Farmaci Dani_TRRr A Z Cajupi Pall 20_Tirane694581099
FARMACI EURO FARMA 9_TRTirane04523559 / 0686466038
Farmaci Gjermane-2 Tirane Tirane Blloku Gintash_Laprake693938310 ,0695231885
FARMACI BIO FARMA Tirane Tirane Pol Qendrore 9 Katshet0694067704 , 0696733713
Farmaci MEDIGREEN_(Bio plus) Tirane Tirane Rr Vllazen Huta God Nr 60692044817
FARMACI 24 (XHULIANA NIKOLLA) Lagja Beslidhja Bulevardi Gjergj Fishta Lezhe0672050081
FARMACI AMOS TRRruga Dritan Hoxha TIRANE044521448 / 0675160534
FARMACI ERJOLA BILISHTBILISHT KORCE674004144
FARMACI FLUTURATirane0697574708
Farmaci Mona TrYzberisht Tirane695224209
Farmaci JULI LIBOFSHEFier Libofshe Rr. Spitalit, Lagj. Qender, God 24430694341637
FARMACI ENDRI Tirane Tirane Rr.Gramoz Pashko0698380711 ,42303183
FARMACIA TEGTirane Farke Lunder-TEG0692077700
Farmaci Nr. 1_Edmir Quka Tirane Tirane Rr. Petro Nini Luarasi0695265035
FARMACI DITE E NATE 21Rruga Mihal Grameno Nr.9/180 Tirane0699910010
FARMACI DITE E NATE 32Tirane Njesia bashkiake 5 ,Rruga Islam Alla ZK83800699910010
FARMACI EVA-FARMA Tirane042400526
Farmaci Gentiana Marku_TRTirane,Rr'Barrikadave"Turdiu Centre Kt1 0672000911, 0682090056
Specifikime
Sipas trupit Fytyra
Sipas tipit te produktit Krem
Sipas Linjave Bionike
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.