L-Carnosine 500 mg

4 160 Lekë
L-Karnozina mbron strukturat e qelizave dhe neutralizon radikalet e lira.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Për muskuj me vital
  • Ndihmon integritetin qelizor
  • Lufton radikalet e lira

L-Karnozina (beta-alanyl-L-histidinë) është një dipeptid, i përbërë nga alaninë dhe histidinë, i cili gjendet në përqëndrime të larta tek muskujt dhe indet nervore, nivelet e të cilës me rritjen e moshës bien. L-Carnozina mbron strukturat e qelizave dhe indeve gjatë procesit të plakjes nëpërmjet neutralizimit të radikaleve të lira dhe funksioneve të stabilizimit të membranave.

Përdorimi: 1 kapsule, 1-3 herë në ditë të shoqëruar me ushqim.

Paketimi: 50 tableta       

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

L-Karnozina (ß-alanyl-L-histidine)

500 mg

*

Përbërës tjerë: Hipromelozë, stearat magnezi (origjinë bimore), acid stearik (origjinë bimore)

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.