DEFENCE SUN BABY&KID - AFTER SUN LOTION

€11.74
Locion hidratues, qeteson dhe riparon lekuren e bebeve dhe femijeve pas ekspozimit ne diell.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 2832

Dhuron nje mbrojtje te trefishte ndaj diellit:

  • Mbron nga demtimet afatshkurtra qe shkaktojne rrezet UVA dhe UVB.
  • Mbron nga radikalet e lira te shkaktuara nga rrezet IR.
  • Mbron nga demtimet afatgjata fale kompleksit “PRO- REPAIR”.

Permban:

Acid  18-beta-glicirretinik dhe alfa-bisabolol:  Perberes me origjine nga bimet qe kane nje efekt te provuar qetesues. Sigurojne lehtesim efektiv, duke reduktuar skuqjen dhe acarimin.

Pantenol (provitamin B5): Siguron hidratim dhe qeteson cdo shqetesim te lekures si pasoje e ekspozimit te tepert ne diellit.

Alantoine: Mbron dhe riparon lekuren, ndersa qeteson skuqjen.

Kompleks Pro-Repair: nje sinergji e veçante e perberesve aktive:

  • Niacin: Ndihmon per te luftuar demtimin biologjik, duke forcuar keshtu mekanizmat e mbrojtjes natyrore te ADN-se dhe riparimit.
  • Beta-Glukan/L-Carnitine: Patente e perberesve qe stimulon sistemin mbrojtes natyral te lekures dhe lufton radikalet e lira.
  • Vitamina E: Ka efekt antioksidues.

Perdorimi: Aplikoni ne fytyre dhe trup pas cdo ekspozimi ne diell, pasi te keni lare femijen tuaj.

Paketimi: 200 ml

 

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Specifikime
Sipas trupitBebe dhe femije
Sipas tipit te produktitKrem
Sipas LinjaveBionike
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.