DEFENCE KS ANTI-HAIR LOSS LOTION - WOMEN

€59.13
Locion trajtues per renien e flokut per meshkuj dhe femra.
Disponibiliteti: Nuk ka gjendje te disponueshme
SKU: 1441

Bazuar në kompleksin e veçantë KETOSYSTEM™, qe lufton shkaqet e renies se flokeve ne veprim sinergjik me perbersit ushqyes te cilat promovojne mikroqarkullimin kutan dhe  luftojne stresin oksidativ, duke ndihmuar në fazës e rritjes (faza  anagene) të flokëve.

Permban :

“Ketosystem” kompleks me 2 molekula të patentuara:

- Ketotravoprost: ka efekte pozitive në rritjen e flokëve.

- Palmitat Furfurili: lufton radikalet e lira dhe stresin oksidativ.

Përbërësit aktivë sinergjikë:

Niacina (vitamina F): Promovon mikroqarkullimin kutan dhe aktivitetin metabolik të rrenjes së flokëve.

Ekstrakt Baobab (Adansonia digitata): ka veprim ushqyes në rrenjen e flokëve.

Acidi Laurik: normalizon sekretimin e sebumit tek skalpi.

Përbërësit specifikë gjinorë: DEFENSE KS™ për femrat është i pasur me genistein, një izoflavon soje, qe vepron direkt mbi faktoret hormonale që dobësojnë flokët.

Perdorimi : Rekomandohet minimumi nje trajtim 3 muaj. Muajin e pare aplikohet 2 here ne dite dhe me pas 1 here ne dite per 2 muajt ne vazhdim. Aplikohet ne forme pikash ne floke te thate duke masazhuar skalpin butesisht.

Paketimi : 100 ml

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Specifikime
Sipas trupitFloket
Sipas tipit te produktitSerum
Sipas LinjaveBionike
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.