Alpha Lipoic Acid 100 mg Veg Capsules

€20.66
Lufton radikalet e lira. Ndihmon ne prodhimin e glutationit. Me vitamina C dhe E.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11753

Acidi alfa lipoik prodhohet në trupin e njeriut në masë shumë të vogël, por gjithashtu gjendet në burime ushqimore. ALA është përbërës unik sepse ndihmon trupin të luftojë radikalet e lira dhe mund të funksionojë si në ujë dhe yndyrë. ALA mund të riciklojë dhe të zgjasë veprimin e vitaminave antioksidante si C dhe E.

Përdorimi: 1 kapsulë, 1 deri në 2 herë në ditë.

Paketimi: 60 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Vitamina C (si acid askorbik)

250 mg

278%

Vitamina E (si d-alfa tokoferil sucinate)

20 mg

133%

Acidi alfa lipoik

100 mg

*

Përbërës të tjerë: Miell orizi, hipromeloze (kapsule celuloze), stearat magnezi (origjine bimore) dhe dioksid silikoni.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci Galen PharmaTirane Rruga Kavajes dyqani 5/10693257207
FARMACI VIOLETA GJOKATirane Rruga Fabrika e Qelqit pallati 55 Tirane0692779657
FARMACI LE-DA Tirane Tirane UNAZA E RE686417109
FARMACI NATI TIRANEPrane poliklinikes Iranian TIRANE699807898
FARMACI KAJAN_ELBELBASAN684222820
FARMACIA TEGTirane Farke Lunder-TEG0692077700
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI RIALFATirane0697695484
FARMACI DITE E NATE 24Tirane Rruga Kastriotet Paskuqan Tirane
FARMACI TEUTA FIERFier0696396559
FARMACI SHEHUTirane0672071010
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI FARMACITY-FISHTA 1Rruga Deshmoret e 4 Shkurtit Tirane 0693063744
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
Farmaci DIELLRr. Don Bosko, Nd. Zona kad 8330 Tirane0696260916
FARMACI MISHEL_ELLagja 5 Maji_Elbasan0692306958
FARMACI PHARMAWEST (BLLOK)Rruga Vaso Pasha Tirane0694005055
FARMACI STELA VLVlore0694025175
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
FARMACI AGIMI 1 Tirane Tirane Astiri0696563486, 0673225364
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.