Lutein 10 mg Softgels

1 890 Lekë
Luteina eshte nje karotenoid i cili promovon shendetin makular.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Luteina është një karotenoid me pigment ngjyrë portokalli-kuq i prodhur nga bimët dhe është i pranishëm në dieta të bazuara në fruta-perime. Në trup, Luteina është një nga pigmentet dominuese të përqëndruar tek makula, një zonë e specializuar e syrit përgjegjëse për shikimin qëndror. Roli funksional i Luteinës është të mbrojë indet nga radikalet e lira që vijnë pasojë e diellit.

Përdorimi: 1 kapsulë në ditë e shoqëruar nga një vakt i bollshëm me yndyrna të shëndetshme.

Paketimi: 60 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Luteinë
(nga Esteret e Luteinës) (nga ekstrakti i luleve Marigold Tagetes erecta)

10 mg

*

Përbërës tjerë: Kapsulë e butë (xhelatinë, ujë, glicerinë, ngjyrë karameli organike), Vaj ulliri ekstra i virgjër dhe silicë.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI ALMA QIRKOTirane042240693
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.