Magnesium Sleep Lotion

1 480 Lekë
Magnesium Sleep Lotion ka nje formule unike e cila kombinon klorurin e magnezit, per te ndihmuar relaksimin e muskujve te lodhur dhe Lavanden me Kamomilin, per te ngadalesuar aktivitetin ndijor dhe per te qetesuar mendjen.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 10643

BetterYou ™ Magnesium Sleep Lotion ka një formulë unike e cila kombinon klorurin e magnezit, për të ndihmuar relaksimin e muskujve të lodhur dhe Lavandën me Kamomilin, për të ngadalësuar aktivitetin ndijor dhe për të qetësuar mendjen. Locioni relakson muskujt e lodhur, eleminon tensionin e tepërt dhe qetëson mendjen, duke lejuar një cikël më të thellë dhe më të qëndrueshëm të gjumit për një zgjim më energjik. E testuar në 78 pjesëmarrës.

  • 5ml (4 pompa) sigurojnë një minimum prej 150mg formë elementare optimale të përthithshme magnezi.
  • Pjesë thelbësore e rutinës së gjumit
  • Për një gjumë të rehatshëm dhe të qetë
  • Lavanda dhe Kamomili japin ndjesinë e relaksimit dhe qetësojnë mendjen
  • Relakson muskujt e lodhur

Përdorimi: Për rezultate optimale, përdoreni si pjesë e rutinës tuaj të gjumit aplikoni 5ml (4 pompa) nga kremi në lëkurë të pastër dhe të thatë deri në 30 minuta para gjumit dhe masazhojeni derisa të përthithet. Mund ta aplikoni sa herë të jetë e nevojshme.

*Për rezultate më të mira aplikojeni në lëkurë të pastër pas dushit. Përqëndrohuni në pjesë të tilla si qafa, shpatulla dhe këmbët. Evitoni lëkurën e dëmtuar dhe zonat delikate. Përdoreni brenda 12 muajsh nga hapja. Megjithëse përthithja fillon menjëherë, për të përmirësuar nivelet e magnezit mjaftueshëm që të ndihet ndryshimi nevojiten mesatarisht 7 ditë përdorim të vazhdueshëm. Formula inovative "ujë në vaj" cila siguron përthithje optimale.

Si funksionon magneziumi transdermal?
BetterYou™ Magnesium Sleep Lotion përthithet nga poret e epidermës, në këtë mënyrë kalon direkt në enët e gjakut dhe muskujt poshtë tyre duke eleminuar kalimin në organet e aparatit tretës në të cilin shumë përbërës ushqimor nuk përthithen. Garanton një përthithje optimale, shumë më efektive se kapsulat dhe tabletat.

Paketimi: 180 ml      

I përshtatshëm për:

  • Vegjetarian
  • Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit

I garantuar, pa: Ngjyrues dhe aromë artificiale, Paraben.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.