MagnesiumSkin Body Butter

1 480 Lekë
MagnesiumSkin Body Butter eshte i formuluar nga 15% MagnesiumOil dhe i kombinuar me perberes delikat te pershtatshem per lekure sensitive per te hidratuar, ushqyer dhe rigjeneruar lekuren tuaj.
Availability: In stock
SKU: 10641

BetterYou™ MagnesiumSkin Body Butter është i formuluar nga 15% MagnesiumOil dhe i kombinuar me përbërës delikat të përshtatshëm për lëkurë sensitive si; vaj kokosi 100% natyral, gjalpë shea dhe vitaminë E për të hidratuar, ushqyer dhe rigjeneruar lëkurën tuaj. Ky gjalpë për trupin mund të përdoret çdo ditë për të ndihmuar në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës dhe për të promovuar mirëqënien e përgjithshme të lëkurës duke lënë trupin tuaj të butë dhe të hidratuar.

  • Përmban 15% BetterYou MagnesiumOil
  • 5 ml gjalpë trupi siguron një minimum prej 75mg formë elementare magnezi.
  • Hidraton, ushqen, rigjeneron
  • Formulë ideale për lëkurë të thatë
  • E testuar dermatologjikisht

Përdorimi: Aplikoni gjalpin në lëkurë të pastër dhe të thatë dhe masazhojeni derisa të përthithet. Mund ta aplikoni sa herë të jetë e nevojshme.

Ideal për përdorim pas ushtrimeve. Për rezultate më të mira aplikojeni në lëkurë të pastër pas dushit. Evitoni lëkurën e dëmtuar dhe zonat delikate. Përdoreni brenda 12 muajsh nga hapja.

Si funksionon magneziumi transdermal?

BetterYouMagnesium Body Butter përthithet nga poret e epidermës, në këtë mënyrë kalon direkt në enët e gjakut dhe muskujt poshtë tyre duke eleminuar kalimin në organet e aparatit tretës në të cilin shumë përbërës ushqimor nuk përthithen. Garanton një përthithje optimale, shumë më efektive se kapsulat dhe tabletat.

Paketimi: 200 ml     

I përshtatshëm për:

  • Cdo moshë
  • Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit
  • Vegan dhe Vegjetarian

I garantuar, pa: Ngjyrues dhe aromë artificiale.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci Nabis_TRIsh Garda e Republikes_TIRANE693587909
Get the Latest News from us. Give us your email and stay in touch.