MagnesiumSkin Body Lotion

1 480 Lekë
MagnesiumSkin Body Lotion mund te perdoret cdo dite per te ndihmuar ne permiresimin e elasticitetit te lekures dhe per te promovuar mireqenien e pergjithshme te lekures duke lene trupin tuaj te bute dhe te hidratuar.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 10642

BetterYou™ MagnesiumSkin Body Lotion është i formuluar nga 30% MagnesiumOil dhe i kombinuar me përbërës delikat të përshtatshëm për lëkurë sensitive si; vaj kokosi 100% natyral, gjalpë shea dhe vitaminë E për të hidratuar, ushqyer dhe rigjeneruar lëkurën tuaj. MagnesiumSkin Body Lotion mund të përdoret çdo ditë për të ndihmuar në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës dhe për të promovuar mirëqënien e përgjithshme të lëkurës duke lënë trupin tuaj të butë dhe të hidratuar.

  • Përmban 30% BetterYou MagnesiumOil
  • 5ml (4 pompa) sigurojnë minimumi 150 mg formë elementare magnezi
  • Hidraton, ushqen, rigjeneron
  • Formulë ideale për lëkurë të thatë
  • E testuar dermatologjikisht

Përdorimi: Aplikoni kremin në lëkurë të pastër dhe të thatë dhe masazhojeni derisa të përthithet. Mund ta aplikoni sa herë të jetë e nevojshme.

Ideal për përdorim pas ushtrimeve. Për rezultate më të mira aplikojeni në lëkurë të pastër pas dushit. Evitoni lëkurën e dëmtuar dhe zonat delikate. Përdoreni brenda 12 muajsh nga hapja.

Si funksionon magneziumi transdermal?
BetterYou™ Magnesium Skin Body Lotion përthithet nga poret e epidermës, në këtë mënyrë kalon direkt në enët e gjakut dhe muskujt poshtë tyre duke eleminuar kalimin në organet e aparatit tretës në të cilin shumë përbërës ushqimor nuk përthithen. Garanton një përthithje optimale, shumë më efektive se kapsulat dhe tabletat.

Paketimi: 180 ml     

I përshtatshëm për:

  • Cdo moshë
  • Vegan dhe vegjetarian
  • Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit

I garantuar, pa: Ngjyrues dhe aromë artificiale, Paraben.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.