Magnesium 400mg Veg Capsules

2 650 Lekë
Magnez 400 mg, mineral esencial per metabolizmin dhe prodhimin e energjise, kontraktimin e muskujve, percimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 10111
  • Sistem nervor të shëndetshëm
  • Esencial për funksionin e enzimave

Magnezi është një mineral esencial për metabolizmin dhe prodhimin e energjisë, kontraktimin e muskujve, përcimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave. Është një faktor i nevojshëm për funksionimin e 300 enzimave. Ndër reaksionet e katalizuar nga këto enzima janë sinteza e acideve yndyrore, sinteza e proteinave dhe metabolizimi i glukozës. Magnezi është gjithashtu i rëndësishëm për rregullimin e balancës së kalciumit përmes efekteve të tij në gjëndren e paratiroides.

Përdorimi: 1 kapsulë cdo ditë.

Paketimi: 180 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Magnez

 (nga oksid magnezi, citrat magnezi dhe aspartat magnezi)

400 mg

95%

Përbërës tjerë: Miell orizi, celulozë (kapsulë), silic dhe acid stearik (origjinë bimore) Kripë, sheqer

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci GREKO - FARMA FETOTirane Rr Qemal Stafa pll CELA Ap 290692433336
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI DEGATirane0682079567
FARMACI IDIALTirane042243844
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
FARMACI BIO LINEShkolla Baletit_Tirane0674911797
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI ERA 91 TIRANERruga Bill Klinton,njesia Bashk.nr 13 TIRANE0683808008
FARMACI NECKA_SRLagja Nr.3 Sarande0686764177 , 0693052980
FARMACI HYSAJ_TRPrane Medresese_Tirane0696120661
Farmaci VORA HEALTH MEDICINEVORE 0673021320
FARMACI URGJENCA_KOKORCE672022901
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
Farmaci Gentiana Marku_TRTirane,Rr'Barrikadave"Turdiu Centre Kt1 0672000911, 0682090056
Farmaci DIELLRr. Don Bosko, Nd. Zona kad 8330 Tirane0696260916
Farmaci DITE E NATE 14TIRANE PRANE Q. GLOBE
FARMACI KOLISTirane04 2231552 ,0684005030
FARMACI E.SHERRI_LELEZHE, LGJ"BESELIDHJA"0686683404
Farmaci Oligerta Kastrioti-SRQender-Sarande692293656
FARMACI ESLERLagjja Qemal Stafa,Rr.Daut Borici_Shkoder0697724487
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.