Magnesium 400mg Veg Capsules

2 650 Lekë
Magnez 400 mg, mineral esencial per metabolizmin dhe prodhimin e energjise, kontraktimin e muskujve, percimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Sistem nervor të shëndetshëm
  • Esencial për funksionin e enzimave

Magnezi është një mineral esencial për metabolizmin dhe prodhimin e energjisë, kontraktimin e muskujve, përcimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave. Është një faktor i nevojshëm për funksionimin e 300 enzimave. Ndër reaksionet e katalizuar nga këto enzima janë sinteza e acideve yndyrore, sinteza e proteinave dhe metabolizimi i glukozës. Magnezi është gjithashtu i rëndësishëm për rregullimin e balancës së kalciumit përmes efekteve të tij në gjëndren e paratiroides.

Përdorimi: 1 kapsulë cdo ditë.

Paketimi: 180 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Magnez

 (nga oksid magnezi, citrat magnezi dhe aspartat magnezi)

400 mg

95%

Përbërës tjerë: Miell orizi, celulozë (kapsulë), silic dhe acid stearik (origjinë bimore) Kripë, sheqer

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI DORI-KLARA Tirane Tirane Rruga Dr Shevqet Ndroqi042200255
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI Jurgen Babamusta_DRDurres0692126053
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
FARMACI MISHELDURRES0674044040
FARMACI EVITATirane042257187
FARMACI JULI FIERFier0699503331
FARMACI EUROFARMA Tirane Tirane D. Bosko0697801275
Farmaci Dorina Prendi Rr.Luigj Gurakuqi Lezhe
FARMACI ORGANIC PHARMACI BESMIRA_TRTIRANE,RR" ISLAM ALLA", PLL VJERO,KT 10698400277
FARMACI FATJONA VLOREVLORE0694737049
BIO-PARAFARMACIA FRANCEZE Tirane Tirane QENDRA TREGETARE TEG0694769600 , 0696154711
FARMACI ANJA POGRADECPOGRADEC0696152888
FARMACI KONI A (PEDIATRIA)Tirane0692055515
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
FARMACI NILA DURRESDURRES692939476
FARMACI ARLINDI DurresDURRES, lagjja 15 Rr Petrit Llaftiu0695155677
FARMACI TONI_SAUKSAUK_TIRANE0682073280 / 0692160173
Farmaci Sauku 2Rr. ELB Godina 403, Hyrja 2 Tirane0695175374
FARMACI ZHANI VALIASVALIAS TIRANE0693846940
FARMACI VALBONATirane0692113487
FARMACI RRAPOTIRANE0696368479
FARMACI LEDIA_VLVLORE
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI BIO LINEShkolla Baletit_Tirane0674911797
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.