MSM 1500 mg Tablets

€21.46
Metilsulfonilmetani ofron suport per kockat dhe kercet.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11751

MSM (metilsulfonilmetani) është një përbërës i cili gjendet në sasi të vogla tek frutat, perimet, drithërat, produktet shtazore dhe disa alga. Përbërësit e squfurit janë prezentë në të gjitha qelizat e trupit dhe janë të domosdoshëm për jetën. Tek cikli i squfurit në trup, MSM ndihmon të krijojë lidhje kimike të nevojshme për të formuar dhe mirëmbajtur shumë tipe të ndryshme indesh strukturore të trupit, përfshirë këtu indet lidhore, si kërcet artikulare dhe lëkurën.

Përdorimi: 2 kapsula, 1 ose 2 herë në ditë të shoqëruara me ushqim.

Paketimi: 100 tableta

Permbajtja Sasia per dozim Sasia % se vleres ditore
MSM (Metilsulfonilmetan) 3 g (3,000 mg) *

Përbërës të tjerë: Celulozë (kapsula), acid stearik (origjinë bimore) dhe stearat magnezi (origjinë bimore), silicë, mbështjellje vegjetariane.

 

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI REARMRruga Bardhok Biba Tirane0692238973
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
FARMACI ORANGE 014 Durres Rruga 29 Nentori lagjja nr 12
FARMACI ROMA 13 Tirane Tirane MATERNITETI I RI0682033380
Farmaci My FarmaciTirane Rruga Myslym Shyri pll46 shk4 kt 1ap320672051444
FARMACI AGIMI 1 Tirane Tirane Astiri0696563486, 0673225364
FARMACI INAPHARMA Tirane Tirane Porcelan 0696630699
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.