BetterYou Multivit Junior Oral Spray

1 470 Lekë
Multivitamine e kompletuar, ne forme spraji per femijet nga 1 vjec e siper.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Multivitaminë e kompletuar, në formë spraji për fëmijët nga 1 vjec e sipër. Përmban 14 vitamina esenciale dhe minerale të përgatitura me profesionalizëm që  rritin imunitetin dhe mirëqenien e fëmijëve tuaj. Formula e fuqishme përbëhet nga spektri i plotë i vitaminave B, përfshirë acidin folik, të kombinuara me vitaminat A, C, D, K, selen dhe jod.

  • Ndihmë perfekte dhe e balancuar për ushqyerjen e trupave që janë në rritje
  • D3 ndihmon në mbrojtjen e sistemit imunitar
  • Acidi folik redukton lodhjen dhe plogështinë.
  • Shije natyrale dhe e këndshme e mjedrës
  • Përmban 48 doza ditore – vlerësim maksimal
  • Përthithje  më e lartë se tabletat dhe kapsulat
  • Formulim për ruajtjen e dhëmbëve

Përthithje më e lartë se tabletat - E garantuar.

Spraji oral është formuluar specifikisht për t’u përthithur direkt nga sistemi i qarkullimit të gjakut, duke shmangur kalimin në organet e aparatit tretës. Pikëzat e sprucuara përthithen lehtësisht nga mukoza e gojës dhe përbërësit ushqyes absorbohen më shpejt se tabletat dhe kapsulat.

Përdorimi: Aplikoni katër sprucime në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku.
Të tundet mirë para përdorimit. Si fillim shtypeni 3 herë pompën, më pas aplikojeni me kujdes në brendësi të faqes. Rivendos kapakun pas përdorimit. Të përdoret 6 muaj pas hapjes. Mund të merret në cdo moment të ditës, duke e përshtatur me rutinën e fëmijës tuaj edhe pa ushqim.

Paketimi: 25 ml                                

Cdo dozë ditore përmban:

EC NRV*

Cdo dozë ditore përmban:

EC VNR*

Vit B12

3μg

120%

Vit B7

25μg

50%

Vit D3

10μg

200%

Iodine

75μg

50%

A.folik

200μg

100%

Vit B5

3mg

50%

Selenium

37.5μg

68%

Vit B6

0.6mg

42.5%

Vit B1

0.55mg

50%

Vit B3

4mg

25%

Vit B2

0.7 mg

50%

Vit C

10mg

12.5%

Vit K1

3.75μg

50%

Vit A

90μg

11.25%

I përshtatshëm për:

  • Fëmijët nga 1 vjec e sipër
  • Vegjetarianët
  • Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

 I garantuar, pa: Gluten dhe grurë, ngjyrues dhe aromë artificiale, produkte qumështi, sojë

Informacion këshillues: Suplementet nuk duhet të zëvendësojnë dietën e shëndetshme dhe aktivitetin fizik. Të mbahet larg nga fëmijët.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI ANDI BABAMUSTADurres0692213585
FARMACI SHEHU 2 DurresRruga Ahmet Ramazoti_Lagja 18 Durres693746496
Farmaci Nr. 3 (Idajet Cane)-SRPrane Spitalit-Sarande0697574019 , 0692652070
FARMACI MELA TIRANERruga Qamil Gurakuqi TIRANE698754994
FARMACI SHEHU KAMEZKamez_Tirane0694096294
FARMACI EBIS_VLOREVLORE
FARMACI KELVIN _TRTIRANNE , RR'DIBRES'0686070605
FARMACI KONI Tirane Tirane SELITE0699929017
FARMACI BETA (kodra e diellit)TRK Diellit-Tirane0696553256
FARMACI FELIX Tirane Tirane Rr.IRFAN TOMINI0696707356
FARMACI ANTIGONI (KRISTIAN-A) DURRESDURRES052232380
FARMACI ZAIMITirane0698316554
FARMACI DITE NATE 3_TR TIRANE,Rr"DIBRES"692948817/ 0699853336
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
FARMACI URGJENCA_KOKORCE672022901
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
FARMACI LAURA FARMA (MEDRESEJA) Tirane Tirane MEDRESEJA 0672024631
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.